Norveç Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/norvec-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/norvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/norvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/norvec” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/norvec” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/norvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/norvec/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

norvec-bayragiÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ, ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  

Norveç, Kuzey Avrupa’da İskandinavya olarak adlandırılan kıta üzerinde bulunmaktadır. Norveç için gitmek isteyen kişilerin vize başvuru süreci dahilinde bilmesi gereken bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci hakkında edinilmesi kolaylık sağlayacak olan işlem bilgileri bulunmaktadır. Norveç bir Avrupa Birliği Schengen ülkesidir. Bu sebeple gerçekleştirilecek olan işlemlerin alımının sağlanmasında Schengen ülke kurallarının bilinmesi ve işlem süreci dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerin bu doğrultuda hazırlık sürecine dahil edilmesi bilinilmesi gerekli olan bilgiler arasında yer almaktadır.

NorveçNorveç Vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize başvuru sürecine tabii olarak işlem gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Vize başvuru sürecinde hizmet veren ve işlemlerin hazırlık sürecinde destek sağlayan vize danışmanlığı aracılığı ile gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve resmi işlem sürecine dahil edilmesi ile birlikte süreç içerisinde herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması adına önemli bir  hizmet sağlamaktadır. Gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin resmi vize başvuru sürecine dahil olunmadan bir ay öncesinden hazırlık süreci içerisinde bulunması işlemler açısından büyük bir önem taşımakta olan bilgiler arasında yer almaktadır.

[accordion]

[toggle title=”Schengen ülkerine giriş yapmak isteyen kişilerin yapması gereken önemli ayrıntı nedir ?”]

Seyahat Sağlık Sigortasıdır.

[/toggle]

[/accordion]

Yurt dışı vize başvurularında gerekli bilgilerin ve pasaport işlemlerinin sağlanmasında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı refakati ile alınan randevu dahilinde resmi işlem sürecinde hizmet vermekte olan aracı kurum olan VFS Global tarafından işlemlerin alınması ve incelenmeye tabii olarak işlem gerçekleştirilmesinin sağlanması ile vize başvuru onayının verilmesinin sağlanılması için gerekli işlemler gerçekleştirilmektedir. Yurt dışı vize başvurularında işlem süreci dahilinde gerekli belgelerin ve pasaportun VFS Global tarafından teslim alınması ile birlikte resmi işlemlerin aktarımının sağlanılmasıne ek olarak alınılması süreç açısından önem taşımakta olan parmak izi uygulamasına tabii olunulması ile birlikte 5 yıl süre ile bütün Schengen ülkelerine herhangi bir vize başvuru sürecine dahil olunmadan seyahat gerçekleştirmesi ve işlem sürecinden muaf tutulması sağlanılmaktadır. Yurt dışı vize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenmesi ve vize başvuru onayının sağlanılarak gerekli aktarımın Norveç Konsolosluğuna gönderilerek resmi işlem süreci tamamlanmaktadır.

Norveç 2Yurt dışı vize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin onay süreci dahilinde incelenerek vize başvuru onayının verilmesinde işlem süreci bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek tamamlanmaktadır. Gerekli incelenmelerin sağlanılması ve vize başvuru onayının verilmesinde gerekli bilgilerin alınmasında işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile iletişim sağlanılarak gerekli bilgi aktarımı sağlanılmaktadır. İşlemlerin gerçekleştirilmesinde dikkat edilmesi gerekli olan bir takım bilgiler bulunmaktadır. Yurt dışı vize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin tesliminin sağlanmasında hizmet veren VFS Global ve Norveç Konsolosluğu iş günleri ve çalışma saatleri dahilinde işlem gerçekleştirerek hizmet verimi sağlamaktadır. Süreç içerisinde gerekli teslim işlemlerinin sağlanmasında bayramlar, resmi tatil günleri ve benzeri günlerde resmi kurumlar hizmet vermemektedir. Süreç içerisinde teslim alınan pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma ve benzeri bir sorun bulunmaması işlem süreci açısından bilinilmesi gereken bir unsurdur.

[accordion]

[toggle title=”Parmak İzi Uygulaması Zorunlu mudur ?”]

Parmak izi uygulamasına tabii olunulması ile birlikte 5 yıl süre ile bütün Schengen ülkelerine herhangi bir vize başvuru sürecine dahil olunmadan seyahat gerçekleştirilebilir.

[/toggle]

[/accordion]