VFS Global Norveç Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/norvec-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/norvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/norvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/norvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/norvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/norvec/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/norvec/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

almanya-bayragi
ÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ,ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  
Norveç için vize başvurusunda bulunarak ziyaret gerçekleştirmek isteyen kişiler tarafından bilinilmesi gerekli olan bir takım işlem süreci bulunmaktadır. Bu süreç içerisinde işlemlerin gerçekleştirilmesinde Norveç’in bir Schengen ülkesi olduğu bilgisinin biliniyor olması süreç açısından büyük önem taşımaktadır. Yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişilerin işlem süreci dahilinde Norveç’in bir Schengen ülkesi olduğu ve Schengen ülke kuralları dahilinde işlemlerin gerçekleştirilerek vize başvuru sürecinin tamamlanarak vize alımının sağlanıyor olması bilinilmelidir. İşlemler için Norveç Konsolosluğu tarafından işlemlerin dahil edilmesi ve vize alımının sağlanıyor olması direkt olarak gerçekleştirilmemekte ve işlemler aracı kurum görevi görerek Norveç Konsolosluğu tarafından resmi bir kurum olarak adledilen VFS Global aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Vize başvuru sürecinde Norveç’e gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu sürece dahil olarak işlemleri gerçekleştirmelidir. VFS Global için bilinilmesi gerekli olan ilk bilgi, hazırlanılması gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin alınan randevu dahilinde eksiksiz ve doğru bir biçimde tesliminin sağlanıyor olması süreç açısından gerekli bir durum olarak bilinilmelidir. Yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişilerin işlem süresince hazırlanılması gereken evrakları VFS Global’e aktarmasında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanarak sürece dahil edilmesi ve bu süreçte aktarımın sağlanarak alınmış olan randevu dahilinde VFS Global’e gerekli belgelerin tesliminin sağlanmasında hizmet verilmektedir.

Vize başvuru sürecinde VFS Global tarafından alınan belgelerin randevu sırasında ön incelenmeye tabii olduğu sırada Schengen ülke kuralları dahilinde verilmesi gerekli olan parmak izi uygulamasının verilmesi ve işlem dahilinde bilinilmesi gerekli olan bilgilerin ediniliyor olması büyük önem taşımaktadır. Bu süreç dahilinde işlemlerin gerçekleştirilmesinde bilinilmesi gerekli olan bir diğer bilgi gerçekleştirilecek olan seyahat için zorunlu seyahat sağlık sigortasının yapılıyor olması Schengen kurallarının yabancı vatadaşlar için koymuş olduğu bir işlemdir. VFS Global tarafından alınan belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenme ve sürece dahil edilerek Norveç Konsolosluğu tarafınca alınarak sürecin tamamlanmasının sağlanmasında işlem sürecinin aktarımı ve tamamlanması ortalama olarak bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek süreç tamamlanmaktadır.

Vize başvurularının incelenmesinde herhangi bir sorun ve benzeri bir durum ile karşılaşılmaması açısından VFS Global’in işlemleri gerçekleştirmesi için teslim edilen belgelerin ve pasaportun eksiksiz ve doğru niteliklerde olması büyük önem taşımaktadır. Pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması, pasaport üzerinde herhangi bir deforme ve benzeri sorun ile karşılaşılmaması, pasaporun 10 yıldan eski olmaması süreç içerisinde sorun çıkarabilecek durumlar arasında yer almaktadır.

Norveç Konsolosluğu’nun ve VFS Global’in çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde hizmet veriyor olması ve işlemlerin iş günlerinde alındığının biliniyor olması  süreç açısından büyük bir önem taşımaktadır. Süreç içerisinde herhangi bir aksaklık olmaması için işlemlerin gerçekleştirilmesinde alınan randevu tarihi ve saatinin ay ve yıl içerisinde dönemsel yoğunluğun olduğu tarihlere denk getiriliyor olması süreçte aksamalara sebebiyet verebilmektedir. Buna ek olarak işlemlerin çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde işleme alındığı ve bayram, resmi tatil günleri ve diğer çalışma saatleri haricindeki günler kapsamında Norveç Konsolosluğu ve VFS Global hizmet vermemektedir. İşlemlerin tamamlanması ve vize başvuru onayının verilmesinin ardından sürecin bilinirliğine dair edinilecek olan bilgi işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile gerçekleştirilerek bilgi akışı telefon yolu ile sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir