Malta Vizesi

Malta, bir kıyı ülkesidir ve Avrupa’nın en küçük ülkeleri arasında yer almaktadır. Bir Schengen ülkesi olan Malta, Avrupa Birliğinin vermiş olduğu karar doğrultusunda vize başvuru sürecinde Schengen ülkesi olması sebebi ile vize başvuru işlemleri istenilen ve gerçekleştirilmesinin Malta Konsolosluğu tarafından aracı kurum olarak işlemlerin yapılmasında rol oynayan VFS Global aracılığı ile gerçekleştirilmesi istemektedir. Malta vizesi almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir takım işlemler ve gerekli bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilerden en önemlisi Malta’ya gerçekleştirilmesi planlanan vize başvuru işlemlerinin eğer 90 günden daha az ve kısa süreli bir işlem türü ise Malta Konsolosluğu tarafından yönlendirilmiş olan aracı kurum görevinde hizmet veren VFS Global ile işlemlerin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Eğer işlemler için 90 günü geçen vize başvuru işlemleri gerçekleştirilerek yurt dışına çıkış sağlanacak ise Malta Konsolosluğundan randevu alınarak işlemler gerçekleştirilmektedir. Bu işlemlerin yapılmasında işlem türüne göre aracı kuruma veya Malta Konsolosluğuna götürülerek teslim edilmesi istenilen belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde kontrolünün sağlanarak götürülmesi işlem sürecini etkileyen önemli bir faktördür.

Malta vizesi için hazırlanılması gereken ve istenilen gerekli evrak ve pasaportun eksiksiz bir şekilde hazırlanması için aracı kurum tarafından desteklenen ve vize danışmanlık hizmeti veren firma tarafından işlemler için gerekli belgeler ve pasaportun eksiksiz bir şekilde aracı kuruma teslim edilmesinde destek vererek işlem sürecinin eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanması temel edilmiştir. Bu işlemlerin yapılmasının ardından VFS Global’den alınan randevu sonrasında aktarılan işlemler VFS Global tarafından incelenir ve işlenerek son bir işlem olan ve vize başvurularında önemli rol oynayan parmak izi uygulamasına vize başvurusunda bulunan kişi tabii olarak işlem sürecinin VFS Global’de olan süresi sonlanmaktadır. Burada bilinilmesi istenilen bir bilgi, verilen parmak izi sayesinde 5 yıl süre ile diğer Avrupa Birliğine bağlı Schengen ülkelerine seyahat gerçekleştirmek için vize başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesinde işlem sürecinde azalma olarak hızlanma sağlanmaktadır.

Malta vizesi başvuru işlemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri pasaportun geçerliliğini koruması ve pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon ve yırtılma benzeri sorun ile karşılaşılmaması işlem süreci açısından büyük önem taşıyarak işlemlerin gerçekleştirilmesinde etkin rol üstlenmektedir.

Malta bir kıyı ülkesi olmakla beraber yurt dışından her yıl çok sayıda turist alan bir ülke konumundadır. Ülkeye daha çok dil okullarında yabancı vatandaşlar tarafından dil öğrenimi ve turistik gezi amaçlı ziyaretler sağlanmaktadır. Ülke genelinde genellikle ingilizce konuşulmaktadır. Malta’da akdeniz iklimi gözlenmektedir ve yaz aylarında sıcaklık normallerin üzerindedir ve pek çok turistin uğrak seyahat merkezlerinden biri haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir