Litvanya Aile Birleşimi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/litvanya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/litvanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/litvanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/litvanya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/litvanya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/litvanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/litvanya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

ÖNEMLİ: VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ, ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  

Litvanya, bir Schengen ülkesidir. Bu durum Litvanya’ya gitmek ve Aile birleşim vizesi almak isteyen kişiler tarafından büyük önem taşımaktadır. Litvanya’ya gitmek ve aile birleşim vizesi almak isteyen kişilerin bilmesi gerekli olan bir takım vize başvuru süreci ve bu süreç içerisinde bilinilmesi gerekli olan bir takım yurt dışı vize işlemi bulunmaktadır. Litvanya’ya gidecek olan kişilerin bilmesi gereken ilk şey Litvanya’nın bir Schengen ülkesi olmasından dolayı Schengen Vizesi ve yolculuk ve işlem süreci için zorunlu olan seyahat sağlık sigortasının yapılması gerekmektedir. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesinde ve aile birleşim vizesi için gerekli evrakların hazırlanarak Litvanya Konsolosluğuna aktarılmasında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile işlemlerin gerçekleştirilmesi ve vize başvuru sürecine dahil ediliyor olması, süreç açısından büyük önem taşımaktadır.

Litvanya Konsolosluğu’nun istemiş olduğu belgelerin hazırlanılmasında bir ay öncesinden gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlanıyor olması, vize başvuru sürecinde çıkabilecek sorunların önüne geçen önemli bir faktör etkisi taşımaktadır. Litvanya için yurt dışı vize başvuru sürecinde hazırlanılması gerekli olan pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma ve benzeri bir sorun bulunmaması, pasaportun 6 aydan uzun bir süreçte geçerliliğinin bulunuyor olması süreç açısından büyük önem taşımaktadır. Litvanya Konsolosluğuna teslim edilecek olan belgelerin ve pasaportun vize danışmanlığı aracılığı ile hazırlanarak, gerekli bilgilerin edinilmesi ve teslim işleminin sağlanmasının ardından Litvanya Konsolosluğu, mevcut oturum bulunan ikamet adresinde en az 6 ay süre bulunuluyor olmasına dikkat etmektedir. Aile birleşim vizesi için bütün pasaport türleri vize başvuru sürecine tabii olmaktadır. İşlemlerin aktarımından sonra sürecin tamamlanması Litvanya Konsolosluğunun işlemleri incelemesi ve vize başvurularının alınarak sürece dahil edilerek sonuçlanması 2 ay ile 5 ay arasında değişenlik göstererek bu süreç aralığında tamamlanmaktadır.

Litvanya aile birleşim vizesi için hazırlanılması süreç açısından gerekli olan belgeler aşağıdaki sıra ile ;

Kişinin biometrik fotoğrafının son 6 ayda çekilen bir fotoğraf olup güncel görünüşü ile benzerliğini koruyor olması gerekmektedir.

– Yapılan müracatın yurt dışına çıkış yapacak olan kişi tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

– Uçak bileti  ve seyahat sağlık sigortası bulunuyor olması

– Pasaportun geçerlilik süresinin 8 yıldan eski bir pasaport olmayan ve geçerliliğinin en az 1 yıl olması gerekmektedir.

– Litvanya için gerekli başvuru formunun Litvanya olarak doldurulması ve büyük bir titizlikle eksiksiz bir şekilde yer alması gerekmektedir.

– Aile birleşimi için evlilik cüzdanı ve Litvanya’da ikamet eden eşe ait gelir veya gayrimenkul göstermekte olan belge

– Uluslararası geçerliliğe sahip olan evlenme belgesi asil ve fotokopisi getirilmelidir.

– Başvuran kişi nüfus kayıt belgesi aslı ve 2 adet fotokopisini getirmelidir.

Önem ile dikkat edilmesi gereken durumlardan en önemlisi başvuru yapılacağı zaman randevu saatinden yarım saat kadar erken Konsoloslukta olunması çıkabilecek olan sorunların önüne geçmektedir.

– 3 tane Vesikalık Biyometrik Fotoğraf

– Göçmen bürosundan onaylı bir davet belgesi

–  Vize işlem ücretleri öğrenilerek reşit olanlar ve olmayanlar için tam fiyat üzerinden randevu sırasında teslim edilmesi istenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir