Letonya Uzun Süreli Vize

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/letonya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/letonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/letonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/letonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/letonya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/letonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/letonya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Letonya vizesi pek çok ülkenin de olduğu gibi bir schengen vizesidir ve genel şartları örtüşmektedir. En fazla 90 gün kalma izni vermektedir. Schengen bünyesinde olduğu için daha evvel buradan bir vize almamışsanız uzun süreli vize alamazsınız.

Vize almak ülkeye giriş yapabilmek için şart olan evraklardandır. Ülkeye giriş yapabilmeni için her ülkenin sizden beklentileri vardır. Turistik geziler, yük taşıma gibi istekler farklı şekilde değerlendirilmektedir. Letonya konsolosluğu ve başkonsolosluğunu parmak izi için yapılan genel uygulamayı kullanmamaktadır. Özel bir durum ise bunu ilaveten talep edebilir. Letonya uzun süreli vize için gerekli evraklara son derece titizlikle davranılmalı ve eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır. Verilen başvuruyu arzu ettiğiniz dilde tamamlayabilirsiniz. İlk olarak başvuru formunu arzu ettiğiniz dilde doldurmalısınız. Örneğin fotoğraf boyutu ufak bir şey gibi görünse de geri çevrilmelerin en belirgin sebeplerindendir. İstanbul şehrinde bulunan fahri konsolosluk, vize verme gibi bir yetkiye sahip değildir. Letonya’ya giriş için Türkiye’de bulunan konsolosluklara gereken evrakları iletmelisiniz. Başvurunuzun kabul edilmesi için, geçiminizi ve geçimini sağlamanız gereken kişilere yetebilmek için bir işe sahip olmanız ve bunu kredi kartı, banka kartı dökümlerinizin, extrelerinizin teminat gösterilebilmesi gerekir. Eğer bir işiniz yoksa vize başvurunuzun kabul görmesi neredeyse imkansızdır. Bunun yanında pasaportunuzun bulunması gerekir. Pasaportunuzun çizilmiş olması da problem yaratabilecek durumlardandır. Pasaportunuz ve vizenizdeki fotoğrafınıza benzemeniz de önemli hususlardandır. Schengen vizeleri geri çevrilme oranların fazla olanlardandır. Bu yüzden en ince ayrıntılarıyla evrakları toplamak gerekir. Örneğin pasaportunuzun süresi vize yaparken geçmemiş olması gibi. Vize başvurunuz değerlendirilirken, ülkede kalıcı olup olmadığınız ön planda tutulmaktadır. Geri döneceğinizin teminatını vereceğiniz dilekçelerin kabul görme olasılığı yüksektir. Vize başvurusu için bizzat görüşme yapmanıza gerek yoktur. Formu doldurduktan sonra başvuruyu danışmanlık hizmeti tarafından da yapabilirsiniz. Değerlendirme sonucu 1 hafta ile 10 gün arasında bildirilecektir.

Letonya ulusal vize başvurusunda bulunurken, kalacağınız zaman ve giriş adedi bildirilmiş olunmalıdır. Letonya büyük elçiliğine ulaşarak vize başvurusu yapmalısınız. Schengen alanında bulunan ülkelerde seyehat edebilirsiniz. Şayet letonyada bulunan bir tanıdığınızdan davetiye gelmişse giriş çıkışlarınız çok kolay bir hal alır. Schengen vizesini alırken kefil olabilecek birini bulmak işinizi kolaylaştırır ve daimi kalma için gerekli işlemleri de kolaylaştırır. Eğer böyle bir avantajınız yoksa konsolosluk veya büyükelçilik aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz. Kanal olarak telefon üzerinde konu ile ilgili bilgi verilmemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir