Letonya Aile Birleşimi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/letonya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/letonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/letonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/letonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/letonya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/letonya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/letonya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

ÖNEMLİ: VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ, ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  

Letonya için Aile Birleşim Vizesi alacak olan kişilerin bilmesi gerekli olan bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci hakkında edinilmesi gereken bilgiler bulunmaktadır. Letonya’ya gidecek olan kişilerin bu belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlaması ve vize başvuru sürecine dahil etmesi süreç açısından büyük bir önem taşıyarak bu süreç içerisinde önemli bir etmen görevi görmektedir. Letonya’ya gitmek için hazırlanılması gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin bir ay öncesinden hazırlanmaya başlanılıyor olması süreç açısından büyük bir önem taşıyarak, vize başvuru sürecinde olabilecek aksamaların önüne geçen önemli bir faktör etkisi göstermektedir. Letonya içi aile birleşimi almak için hazırlanılması gerekli olan belgelerin ve pasaportların Letonya Konsolosluğundan alınan randevu dahilinde eksiksiz bir şekilde vize başvuru sürecine dahil edilmesi ve teslim edilmesi istenilmektedir. Yapılacak olan başvuru sürecinde dikkat edilmesi gereken bilgilerden bir tanesi Letonya’nın bir Schengen ülkesi olması ve Schengen vizesi için alınmış olan kurallar dahilinde işlem kabul ettiğinin biliniyor olması süreç açısından büyük önem taşımaktadır. Schengen ülkeleri tarafından alınmış olan kural ile birlikte, işlemleri gerçekleştirecek olan vatandaşların, vize başvuru sürecinde hazırlanılması gerekli olan belgelerin ve pasaporta ek olarak, süreç içerisinde istenilmekte olan zorunlu seyahat sağlık sigortasının yapılmış olması, vize başvuru süreci açısından önemli rol oynayan bir unsur özelliği taşımaktadır. Letonya için gidecek olan kişilerin mevcut ikamet adreslerinin en az 6 ay süre ile ikamet edildiğine dair bilgi ve belge tesliminin sağlanıyor olması işkem süreci açısından gerekli bir belge niteliği tanımaktadır. Letonya için gerekli evrakların hazırlanması ve eksiksiz bir şekilde Letonya Konsolosluğundan alınan randevu dahilinde teslim edilmesinin ardından randevu sürecini ve vize başvuru onayını etkileyen işlemlerden olan pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması ve pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma ve benzeri bir sorun ile karşılaşılmıyor olunması, süreç açısından büyük önem taşıyarak önemli bir unsur özelliği göstermektedir. İşlemlerin Konsolosluk tarafından incelenmesi ve vize onayının verilme süreci ortalama olarak 2 ay ile 5 ay arasında değişkenlik göstermektedir. Vize başvuru sürecine dahil edilecek ve Letonya Aile Birleşim Vizesi almak için gerekli olan evraklar sırasıyla;

Kişinin biometrik fotoğrafının son 6 ayda çekilen bir fotoğraf olup güncel görünüşü ile benzerliğini koruyor olması gerekmektedir.

– Yapılan müracatın yurt dışına çıkış yapacak olan kişi tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

– Uçak bileti  ve seyahat sağlık sigortası bulunuyor olması

– Pasaportun geçerlilik süresinin 8 yıldan eski bir pasaport olmayan ve geçerliliğinin en az 1 yıl olması gerekmektedir.

– Letonya için gerekli başvuru formunun Letonca olarak doldurulması ve büyük bir titizlikle eksiksiz bir şekilde yer alması gerekmektedir.

– Aile birleşimi için evlilik cüzdanı ve Letonya’da ikamet eden eşe ait gelir veya gayrimenkul göstermekte olan belge

– Uluslararası geçerliliğe sahip olan evlenme belgesi asil ve fotokopisi getirilmelidir.

– Başvuran kişi nüfus kayıt belgesi aslı ve 2 adet fotokopisini getirmelidir.

Önem ile dikkat edilmesi gereken durumlardan en önemlisi başvuru yapılacağı zaman randevu saatinden yarım saat kadar erken Konsoloslukta olunması çıkabilecek olan sorunların önüne geçmektedir.

– 3 tane Vesikalık Biyometrik Fotoğraf

– Göçmen bürosundan onaylı bir davet belgesi

–  Vize işlem ücretleri öğrenilerek reşit olanlar ve olmayanlar için tam fiyat üzerinden randevu sırasında teslim edilmesi istenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir