Lesotho Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/lesotho-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/lesotho/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/lesotho/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/lesotho/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/lesotho/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/lesotho/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

lesotho-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.
Afrika’da yer alan ve adı duyulmamış ülkeler arasında yer alan Lesotho, yaban hayatının varolduğu ve adı dünya üzerinde rastlanmayan pek çok bitki türüne ev sahipliği yapmakta olan bir ülke olan Lesotho, pek çok vahşi hayvan ve eşsiz bitki örtüsüne sahip olan bir ülke olarakta bilinilmektedir. Lesotho’ya gitmek için bilinilmesi gerekli olan bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci bulunmaktadır. Yurt dışı vize başvuru sürecinde bilinmesi, işlemler açısından büyük önem taşıyan unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlardan ilki Lesotho’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize işlemine tabii olunması gerekmektedir.

Lesotho vizesi için gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlanması ve teslim edilmesi işlem süreci açısından büyük önem taşımaktadır. Lesotho için, hususi pasaport, diplomatik pasaport, hizmet pasaportu ve umuma mahsus olan pasaport işlemleri için işlemlerin gerçekleştirilmesinde Lesotho’ya gitmek için gerekli olan belgeler ile birlikte mensubu olunan pasaport türüne göre işleme tabii olunulmaktadır. Lesotho’ya gitmek için yapılacak olan resmi işlemlerde Lesotho’nun Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında herhangi bir Konsolosluk veya Büyükelçiliğin hizmet vermemesinden dolayı işlemler Lesotho Konsolosluğu veya Büyükelçiliğinin bulunduğu bir ülkede gerçekleştirilmelidir. Lesotho’ya gitmek isteyen kişilerin gerekli evrakların hazırlanması ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesinde önemli pay sahibi olarak işlem sürecinde aksamadan işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesinde vize danışmanlığı hizmeti vermekte olan aracı kurum ile işlemler gerçekleştirilerek süreç içerisinde vize danışmanlığının payı sürece olumlu yönde etki etmektedir.

Yurt dışı vize başvuru talebinde bulunan kişilerin dikkat etmesi gereken ve süreç açısından büyük önem taşıyan bir diğer bilgi ise işlemlerin gerçekleştirilmesinde hazırlanılan pasaport üzerinde herhangi bir yırtılma, lekelenme ve deformasyon benzeri bir durum ile karşılaşılmaması, pasaportun yurt dışına çıkış işlemlerinin gerçekleştirilmeden en az 6 aya kadar geçerliliğinin bulunması işlem süreci açısından önemli bir etmen olarak dikkat edilmesi gerekli olan işlemler arasında yer almaktadır. Vize danışmanlığı tarafından hazırlanan belgelerin ve pasaportun eksiksiz bir şekilde temin edilmesinin ardından işlem sürecinde Lesotho sınırından veya Türkiye sınırları içerisinden vize alınamayacağı için işlemler Lesotho Büyükelçiliği veya Konsolosluğunun bulunduğu Güney Afrika üzerinden gerçekleştirilebilinmektedir. Burada bulunan Lesotho Büyükelçiliğine teslim edilen belgeler ile transit işlem yapılmakta ve süreç sürdürülmektedir. İşlem sürecinin olumlu yönde tamamlanması ve vize başvuru sürecinde herhangi bir sorun yaşanmaması açısından pasaport ve başvuru sürecinde gerekli belgelerin doğru bir şekilde hazır bulundurulduğundan emin olunmasu işlem süreci açısından büyük önem taşımaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir