Küba Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/kuba-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/kuba/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/kuba/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/kuba/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/kuba/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/kuba/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

kuba-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Tarih kokan bir ülke olan ve ülke genelinde tropikal bir iklim özelliğinin gösterildiği Küba’da, ülke tarihinde yer alan devrimsel hareketler ve anlayış, günümüze kadar etkisini göstermektedir. Küba’da tropikal bir iklim hakim olmaktadır. Küba’ya gitmek için tabii olunulması gerekli olan bir takım işlemler ve vize başvuru süreci bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişilerin yurt dışı vize başvuru sürecinde bilmesi gerekli olan bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci bulunmaktadır. Bu süreç içerisinde bilinilmesi gerekli olan ilk bilgi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Küba’ya gitmek için Küba Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş olan kurallara uyarak vize başvurusunda bulunması istenmektedir.

Vize başvuru süreci boyunca Küba’ya gitmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvuru sürecine tabii olduğundan dolayı istenilmekte olan gerekli belgelerin ve pasaportun eksiksiz bir şekilde hazırlanılması ve Küba Konsolosluğuna teslim edilmesi istenilmekte olan işlemlerden birisidir. Bu işlem süresince gerekli belgelerin ve pasaportun hazırlanmasında destek vermekte ve vize başvurusu için gerekli bütün bilgi akışını sağlayacak olan vize danışmanlığı hizmeti vermekte olan kurum aracılığı ile hazırlanmakta olan işlemler tamamlanmaktadır. Vize danışmanlığı tarafından hazırlık sürecinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve aracı olunarak hazırlanan belgelerin vize danışmanlığı refakati doğrultusunda Küba Konsolosluğuna aktarılması istenilen işlemlerdendir. Küba’ya gitmek için hazırlanılan belgelerin ve pasaportun Küba Konsolosluğu tarafından alınan randevu dahilinde resmi işlemlerin gerçekleştirilmesi için vize danışmanlığı aracılığı ile alınan randevu desteği ile işlemlerin aktarımı gerçekleştirilmektedir.

Küba’ya gitmek için gerekli işlem sürecinde randevu sırasında teslim edilmesi gerekli olan evrakların randevu saatinden yaklaşık yarım saat kadar Konsolosluk binası içerisinde bulunulması işlem süresince olabilecek olan uzamaların önüne geçen önemli bir faktör etkisi göstermektedir. Vize başvuru sürecinde randevu sırasında teslim edilen belgelerin incelenerek gerekli olayın Küba Konsolosluğu tarafından verilmesi için işlem sürecinde dahil olan belgelerin eksiksiz bir şekilde olması önemli rol oynamaktadır. Teslim edilen belgelerin incelenmesi ve vize onayının verilmesi ortalama bir süreç olarak bir iş haftası ile üç iş haftası arasında bir zaman aralığını kapsayarak işlemler, vize başvuru türüne göre uzama ve değişkenlik gösterebilmektedir. İşlemlerin bitişi ve vize başvuru onayının verilmesi ile birlikte edinilmesi gerekli olan bilgi işlemlerin hazırlanma ve derlenme aşamasında hizmet veren ilgili vize danışmanlığı aracılığı ile gerçekleştirilerek gerekli bilgilendirme yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişi tarafına aktarılarak süreç tamamlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir