Katar Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/katar-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/katar/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/katar/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/katar/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/katar/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/katar/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Katar için Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde Ankara’da hizmet vermekte olan Katar Büyükelçiliği üzerinden vize başvuru alımı sağlanılmaktadır. Katar için vize başvurusunda bulunan kişiler tarafından işlem sürecinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve resmi işlem sürecine dahil edilmesi gerekmektedir. Resmi işlemler için vize başvurusunda bulunacak olan kişi tarafından direkt olarak Katar Konsolosluğuna resmi vize başvurusunda buluna bilmekte veya hizmet vermekte olan vize danışmanlığı sağlamakta olan seyahat acentaları aracılığı ile vize başvuru sürecine dahil olunulmaktadır.

Katar Konsolosluğu veya Büyükelçiliğine teslim edilmesi gereken pasaport işlemlerinin aktarımında mevcut pasaportun en az 6 ay geçerliliğinin bulunuyor olması ve geçersiz olmaması işlem sürecinde aksama olmaması açısından önem taşımaktadır. Katar için Türkiye ile 19 Ekim 2009 tarihinde vize uygulaması sona ermiştir. Katar için kalmak isteyen kişiler veya Türkiye’de kalmak isteyen kişiler için maksimun kalma süresi 90 günü kapsamaktadır. 90 günü geçen kalım süreçlerinde cezaya tabii olunabilmektedir.

İşlem sürecinde herhangi bir sorun gerçekleştirilmemesi adına Katar Konsolosluğu veya Büyükelçiliğine teslim edilen belgelerin ve pasaportun iş günleri ve çalışma saatleri dahilinde aktarımının sağlanıyor olması sürecin işleyişi ve aksamaması açısından önem taşımakta olan bir bilgi niteliğindedir. Mevcut pasaport üzerinde herhangi bir deforme, yırtılma ve benzeri bir sorun gözlenilmesi durumunda sınır hizmetlerinde veya Katar Konsolosluk, Büyükelçilik işlemlerinde işlem aksaması, randevu iptali ve benzeri sorunlar ile karşılaşılabilmektedir. Bu sebeple aktarımın sağlanıldığı belgelerin ve pasaportun eksiksiz bir şekilde resmi işlem tarihinden bir ay öncesi bir tarihde hazırlanıyor olması gerekmektedir. İşlemlerin hızlı bir şekilde aktarımının sağlanılmasında Katar için herhangi bir vize başvuru sürecinin bulunulmaması ve hızlı bir şekilde gidiş sağlanılıyor olması önemli bir detay özelliğindedir ve bu doğrultuda hazırlık yapılıyor olması gerekmektedir.

Not: Vize süreçleri Katar Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir