Katar Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/katar-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/katar/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/katar/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/katar/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/katar/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/katar/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

katar-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Katar, Arap yarımadasında yer alan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin yedi emirliğinden birisi olan bir körfez ülkesidir. Tarihi boyunca coğrafya sınırları içerisinde pek çok olayın yaşandığı Katar sınırında, günümüzde ekonomik açıdan petrolün ülke ekonomisinde önemli bir yeri bulunmakta ve etkisini göstermektedir. Katar’ı ziyaret edecek olan kişilerin bilmesi gerekli olan bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci bulunmaktadır. Bu süreç içerisinde bilinilmesi işlem süreci ve Katar’a gidiş açısından büyük öneme sahip olan bir takım bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilerin edinilmesi süreç açısından önemli bir unsurdur. İlk olarak bilinilmesi gerekli olan bilgi Katar’a gitmek isteyen ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan  diplomatik pasaport, hizmet pasaportu ve hususi pasaport sahibi kişilerin alınmış olan diplomatik antlaşma ile Katar’a yapılacak olan girişlerde mutabakat olması ile vizeden muhaf tutunulmaktadır.

Gerekli vize başvuru işlemleri diğer vize başvuru türleri için vize istenilerek işlemlerin gerçekleştirilmesinde vize sürecine dahil edinilmektedir. Vize sürecine dahil olan kişilerin işlemlerin gerçekleştirilerek Katar’a gidiş sürecinde yapmakla zorunlu kılınan bir takım hazırlanılması gerekli olan belgeler ve pasaport işlemleri bulunmaktadır. Yurt dışı vize başvuru işlemlerinde Katar vizesi almak için gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığından alınan randevu ile işlemlerin eksiksiz ve doğru bir yönlendirme ile hazırlanma süreci tamamlanmaktadır. Bu süreç içerisinde alınan randevu sırasında gerekli bilgi akışı yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişi tarafına aktarılarak Katar’a gitmek için gerekli başvuru için hazırlanılması gerekli belgeler ve pasaport üzerinde bulunması gereken bilgiler eksiksiz bir şekilde hazırlanarak işlem sürecini etkileyebilecek bütün etmenler ve bilgiler vize danışmanlığı tarafından vize başvurusunda bulunan kişi tarafına aktarılmaktadır. Sürece dahil edilen ve randevu sırasında yapılması işlemler açısından büyük bir öneme sahip olan bilgilerin ve yurt dışı vize sürecinin tamamlanması ile birlikte gerekli işlemlerin vize danışmanlığı tarafından refakat gösterilerek Katar’a gitmek için Katar Konsolosluğu tarafından alınan randevu dahilinde aktarımı eksiksiz bir şekilde sağlanmaktadır.

Yurt dışı vize başvurularında aktarılması istenilen belgelerin eksiksiz bir şekilde aktarılması ile işlem süreci tamamlanmakta ve Katar Konsolosluğu tarafından işlemlerin incelenme ve onay sürecine dahil edilerek gerekli bilgilendirmenin sağlanması ile sürecin bekleme kısmında işlemin onayının verilmesi için bir iş haftası ile üç iş haftası arasında sonuçlanması belirtilmektedir. İşlem sürecinin tamamlanması ve Katar Konsolosluğu tarafından onayının verilmesi ile ilgili edinilmesi gereken bilgi işlemlerin hazırlanma sürecinde verilen desteği sağlayan vize danışmanlığı aracılığı ile iletişim sağlanarak gerçekleştirilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir