Kanada Mülteci Başvuruları

Not : Kanada Mülteci başvuruları başlamış olup 50.000 Bin Mülteci başvuruları açılmış bulunuyor. Mülteci başvuruları için “0850 840 0990” telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

KANADA MÜLTECİ RANDEVU

Kanada mülteci vize başvuruları firmamız üzerinden gerek online form gerekse telefon aracılığı ile Kanada Mülteci başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.
kanada-mülteciKanada Göçmenlik Başvurusu

Kanada, tarihinin en büyük göçmen alım programını hayata geçirmeye hazırlanıyor. Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı, 2015’te tüm dünyadan 285 bin göçmen alacak. Nitelikli ve meslek sahibi kişilerin başvuruları çok hızlı bir şekilde değerlendirilecek…
KÜRESEL göçmenlik pazarının en büyük ülkelerinden birisi olan Kanada, bu yılki göçmenlik planının ayrıntılarını açıkladı. Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Chris Alexander tarafından duyurulan ‘Yıllık Göçmenlik Planı’na göre Kanada, 2015’te tüm dünyadan 260-285 bin göçmen almaya hazırlanıyor. Bu rakam Kanada tarihindeki en yüksek rakamı olacak. Plana göre 2015’te 181 bin 300 kişinin ekonomik, 68 bin kişinin ailevi, 29 bin 800 kişinin ise insani zorluklar nedeniyle göçmenlik başvurularının kabul edilmesi bekleniyor. Bu rakamlara göre alınacak göçmen sayısı 279 bin 100’e ulaşacak. Ancak bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre yıl içinde yaşanacak gelişmelere göre bu rakamın 285 bine ulaşması öngörülüyor.

GÖÇMENLİK KOLAYLAŞACAK

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Chris Akexander tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Yıllık Göçmen Planı, Kanada ekonomisinin ihtiyacı olan iş gücünün sağlanması ve aile birleştirmeleri odaklı olacak. Bunların yanı sıra dünyadaki savunmasız nüfusa yardım sağlanmasına da katkıda bulunulacağı belirtiliyor. Öte yandan Kanada’mn yeni göçmenlik sisteminde önemli değişiklikler olma sı da bekleniyor. Bazı kriterler değiştirilirken bazıları da tamamen iptal edilecek. Uzmanlara göre, yeni uygulamalar göçmen adayları için avantaj sağlayacak türden. Özetle, Kanada önümüzdeki yıl alınacak göçmen sayısını muazzam bir şekilde artırmakla sınırlı kalmayıp aynı zamanda göçmen adaylarının işlerini kolaylaştıracak bir takım yeniliklere hazırlanıyor.

LİSTEDE YENİ MESLEKLER VAR

Örneğin, 2014 yılı için geçtiğimiz yıl yayınlanan listede 40 civarında meslek tanımı varken, yeni yayınlanacak listede meslek sayısının 90’a çıkarılması bekleniyor. Yani Kanada’ya göçmenlik başvuru planları yapanların önünde daha çok seçenek olacak. Bu durumda göçmen olarak kabul edilme şansı artacak. Meslek listesi Ka-nada’daki işverenlerin nitelikli çalışan ihtiyaçları doğrultusunda her yıl farklı mesleklerle genişletiliyor.

Bu yeni yasada çok önemli bir yenilik daha var. Express Entry (Hızlı Giriş) işçi vizesi sisteme dahil ediliyor. Express Entry ile nitelikli, yetenekli ve meslek erbabı işçilerin Kanada’ya daha kolay giriş yapmaları sağlanacak.

Ülkenin göçmenlik organizasyonu Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı î P (CIC) ve Kanada insan Kaynakları Gelişimi Bürosu (HRDC) tarafından yürütülüyor. Her ülkeden ne kadar göçmen alınacağına dair herhangi bir kontenjan yok. Ayrıca göçmen alınırken herhangi bir ülke ayrımı da yok.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Öncelikle başvuranların temel kabul şartlarına uygun olması gerekiyor. Örneğin, sabıka kaydınızm olmaması gerekiyor. istenen düzeyde İngilizce ya da Fransızca bilinmeniz şart. Eğitim Denklik Değerlendirmesini (ECA) yaptırmış olmanız isteniyor. İş tecrübesinde aranan asgari şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Değerlendirme testinden yeterli puanı almanız bekleniyor. Kanada’ya göçmen olarak kabul edilebilmek için 100 puanlık bir basamak sistemi üzerinden 67 puana ulaşmak gerekiyor. Aslında bu puanlama sistemi yıl-sonuna kadar geçerli.

1 Ocak 2015’te söz konusu puanlama sisteminde bazı kriterlerin değişeceği tahmin ediliyor. Bu puanlama sistemi çok önemli. Zira bu değerlendirmelere göre göçmenlik başvurunuz kabul edilecek ya da edilmeyecek. Göçmenlik başvurusu yaparken olası sıkıntıları da göz önünde bulundurun. Göçmenlik başvurusu yaparken mutlaka profesyonel yardım alın. Çünkü başvurulara geri dönüş uzun sürebiliyor. Başvuru anında verilecek eksik evraklı bir dosya epeyce zaman kaybına yol açabilir.

Kanada Mülteci Başvuruları” üzerine 3 yorum

  1. bende kanadaya gitmek istiyorummmmm rahat ve yaşanılası bi ülke benide alın lütfen

  2. bende kanadaya gitmek istiyorummmmm rahat ve yaşanılası bi ülke benide alın lütfen

  3. BEN 60 YAŞINDAYIM.ÜNİVERSİTE MEZUNUYUM.İNGİLİZCE BİLİYORUM.
    SAP BASİS UZMANIYIM BENİ DE ALIRLAR MI?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir