İzlanda Aile Birleşimi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/izlanda-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/izlanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/izlanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/izlanda” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/izlanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/izlanda/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/izlanda/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

İzlanda için Aile Birleşim Vizesi almak isteyen kişilerin bilmesi gerekli olan bir takım vize başvuru süreci ve bu süreç içerisinde bilinilmesi işlemler açısından büyük önem taşıyan bir takım bilgiler bulunulmaktadır. İzlanda için aile birleşim vizesi almak için gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde bir ay öncesinden hazırlanılmış olması, süreç açısından büyük önem taşımaktadır. Bu süreç içerisinde bilinilmesi gerekli olan bir diğer bilgi İzlanda’nın bir Schengen ülkesi olması ve Schengen ülke kuralları dahilinde ülkeye giriş sağlanıldığıdır. Bu sebep ile yabancı vatandaşların işlem süresince hazırlanması gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin büyük bir titizlikle hazırlandığından emin olunması ve pasaport üzerinde herhangi bir deforme, yırtılma ve benzeri bir sorun bulunmaması işlemler açısından büyük bir önem taşımaktadır.

İzlanda Vizesi almak için hususi pasaport, hizmet pasaportu, diplomatik pasaport, bordo pasaport sahibi kişilerin işlem süresinde vize almaları ve pasaportlarının en az 6 ay geçerliliğe sahip olması gerekmektedir. İzlanda Vizesi almak için aile birleşim vizesi türünde hazırlanılması gerekli olan belgelerin İzlanda’ya gitmek için işlemlerin alındığı Danimarka Konsolosluğuna aktarımının sağlanması istenilmektedir. Bu süreç içerisinde hazırlanılması istenilmekte olan evraklar ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde teslimi için hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı aile birleşim vizesi için işlemlerin hazırlanması ve eksiksiz bir şekilde alınan randevu dahilinde Danimarka Konsolosluğuna aktarılması süreç açısından büyük bir öneme sahiptir ve işlem sürecinin hızlanmasında büyük bir pay sahibi özelliği taşımaktadır. İzlanda için aile birleşim vizesi alacak olan kişilerin yapılmakta olan başvuruda, başvuruda bulunan kişilerin oturmakta olduğu lokasyondaki ikamet adreslerini Danimarka Konsolosluğuna iletmeleri ve başvuru işlemlerini sağlamaları istenilmektedir. Aktarılınan belgelerin ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve vize başvuru onayının sağlanması için işlemlerin incelenme sürecine girerek 2 ay ile 5 ay süre ile tamamlanması sağlanmaktadır. Aile birleşim vizesi için başvuru sürecinde hazırlanılması gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemleri için hazırlanılması istenilmekte olan belgeler sırası ile ;

– Yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişinin biometrik fotoğrafının son 6 ayda çekilen bir fotoğraf olup güncel olması ile benzerliğini koruyor olması gerekmektedir.

– Yapılacak olan başvuru işlemlerinin  yurt dışına çıkış yapacak olan kişi tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

– Pasaportun geçerlilik süresinin 10yıldan eski bir pasaport olmayan ve geçerliliğinin en az 1 yıl olması gerekmektedir.

– İzlanda aile birleşim vizesi için gerekli başvuru formunun İzlandaca olarak doldurulması ve büyük bir titizlikle eksiksiz bir şekilde yer alması gerekmektedir.

– Uluslararası geçerliliğe sahip olan evlenme belgesi asil ve fotokopisi getirilmelidir.

– Seyahat sağlık sigortası

– Başvuran kişi nüfus kayıt belgesi aslı ve 2 adet fotokopisini getirmelidir.

Önem ile dikkat edilmesi gereken durumlardan en önemlisi başvuru yapılacağı zaman randevu saatinden yarım saat kadar erken Konsoloslukta olunması çıkabilecek olan sorunların önüne geçmektedir.

– 3 tane Vesikalık Biyometrik Fotoğraf

–  Vize işlem ücretleri öğrenilerek reşit olanlar ve olmayanlar için tam fiyat üzerinden randevu sırasında teslim edilmesi istenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir