iyinet 2012 seo yarışması llhtnbşklhyktr

datarar

İyinet 2012 SEO yarışması llhtnbşklhyktr başladı. Yarışma başlangıç tarihi olarak 15 Nisan 2012’idi artık kayıtlar sonlandı bundan sonra yarışan arkadaşların bitiş tarihine kadar hünerlerini göstermesi kalıyor 🙂 Bitiş tarihi 30 Temmuz 2012 Saat 21.00 olarak belirlenmiş.

Yarışma nedir ayrıntılara gelir isek anahtar kelimede ilk sıralarda yer almak, ödüllere bakar isek ilk 20, bizim hedefimizi sorar iseniz ilk 4 olacaktır daha ilk kez seo yarışmasına katılıyoruz umarız hedefimize ulaşabiliriz 🙂 Anahtar kelime nedir diye sorar iseniz “iyinet 2012 seo yarışması llhtnbşklhyktr (“llhtnbşklhyktr” kelimesi “Allah’tan Başka İlah Yoktur” cümlesinin sessiz harflerinden oluşmaktadır.)” 🙂

Yarışma amacı tabi kide katılanların “iyinet 2012 seo yarışması llhtnbşklhyktr” cümlesinde sıralamaya girmesi bunu yapabilmek içinde kelime üzerinde seo çalışmaları yapması gerekmektedir. SEO çalışmaları deyince genel olarak aklınıza gelen her şey dahil olmalıdır özgün yazı, uygun domain, backlink çalışmaları vb vb biz bunların sadece özgün yazı, yazıda domain ismi kısmına uyacağız 🙂 Domain işini profosyonelce alanlarda var tabi kide direk yarışma ismi şeklinde, arkadaşları tebrik ederiz şimdiden 🙂 Sitemiz açısından seo çalışmalarının çoğunu yapmayacağız özgün haliyle kaçıncı olacağımızı görmek bizim için önemli olacaktır.

Yarışmaya döner isek yarışmada soru işareti olmaması amacı ile kontrol linki iyinet tarafından eklenmiş bence önemli bir ayrıntı olmuş buradan diğer siteleri de inceleyebilirsiniz.

Yarışma sponsorları (forum.iyinet.com, Misutgaru.org, Emineusta.com, Netinternet.com.tr) belirlenmiş ve tüm ödüller sponsorlardan temin edilmiş, yarışma ödülleri iyinet güvencesi altında olduğu belirtilmiş bunlar küçük ama güzel ayrıntılar gerçekten.

Sonucunda kendimizi test etmek dışında ödül toplam 10220 TL olarak belirlenmiş. Nakit olarak 7500 TL hosting ödülü: 2720 TL olarak ayrılmış ve belirtilmiş. Yarışma linki burada kurallar ise aşağıda belirtildiği şekildedir…

Yarışma kuralları:

1.Yarışmamıza tüm siteler katılabilir.Ücretli,ücretsiz alanadı veya host kullanmak serbesttir.Herhangi bir sistemin (blogger,wordpress) altyapısını kullanmak da serbesttir.

2.Bir yarışmacı yarışmaya istediği kadar siteyle katılabilir.

3.Yarışma başlangıç ve bitiş tarihleri arasında yarışma sponsorlarının linklerini sitenizin tüm sayfalarına dofollow biçimde eklemeniz ve kesinlikle sitenizden kaldırmamanız gerekmektedir.Linkleri sitesinden kaldırdığı veya sitesine eklemediği tespit edilen yarışmacılar elenecektir.Otomatik kontrol mekanizması olduğunu unutmayınız.

4.Sponsor linkleri açık bir biçimde sitenizde görülmelidir.Gizli,karartılmış,küçültülmüş linkler yarışmacı sitelerin elenmesine neden olacaktır.

5.Yarışmanın ödülleri site bazında dağıtılacaktır.Bir sitenin 3 alt sayfası da sıralamalara girmişse,sadece en yüksek sıralaması olan sayfaya ödül verilir.
Bir yarışmacının birden fazla sitesinin sıralamaya girmesi durumunda yarışmacı birden fazla ödül almaya hak kazanır.

6.Yarışma 30 Temmuz 2012 Saat 21.00 tarihinde bitecektir.Bu tarihte iyinet yönetiminin kontrolüyle belirlenecek sonuçlar geçerli sayılacaktır.

7.Yarışma kuralları kesin ve nettir.Yarışma süresince yeni kurallar ekleme hakkımızı saklı tutuyoruz.Yeni kural eklenmesi durumunda burayı kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

Tabi yazılmasa da yarışmanın amacı olarak belirtildiği gibi iyinet 2012 seo yarışması llhtnbşklhyktr cümlesinde sıralamaya girmiş olmanız gerekmektedir 🙂

EP ~ 26.06.2012 Değerlendirme
Yarışmanın bitimine yaklaşık 1 ay kaldı. Yarışma oldukça heyecanlı bir hal aldı gördüğümüz üzere, çünkü yarışma linklerini link olarak kasanlar, alan adını özel alanlar gerilere düştüğünü gördükçe Google’ın son panda güncellemesinin farkını görmeye başlıyoruz. Gözlemlerimiz gösteriyor ki son 1 ayda neler olabileceğini tahmin etmek oldukça zor. Örnek olarak sitemiz ilk 3’e çıktı sonra 120 lere geriledi, şuan ise tekrar yükseldi ve ilk 10-15 arası git gel yaşıyor bakalım 🙂 Dediğimiz gibi ilk seo yarışmamız konuda uzman onca site, link kasan bir sürü site bunun yanında alan adlarını özel alan onca site olduğunu düşünür isek sanırım şimdilik oldukça iyi yerdeyiz ilk 10 a girer isek son 1 ay güzel geçecek ama dediğimiz gibi daha 1 ay var ve her gün sürprizlerle dolu :=)

EP ~ 24.07.2012 Değerlendirme
Yarışmanın bitimine yaklaşık 6 gün kaldı yarışma heyecanı çoğu site için sürmekte bunu fark etmemek imkansız tabi biz ise yarışmada oldukça gerilere gittik bir kaç özel sebepten dolay site ile de ilgilenemedik buda Google gözünde gerilere gitmemize yetti tabi ki 🙂 bakalım son 5-6 günde tekrar eski sıramızı yakalayabilecek myiz deneyeceğim ama sanırım biraz geç kaldık 🙂

iyinet 2012 seo yarışması llhtnbşklhyktr‘de tüm katılımcılara başarılar diliyoruz.

iyinet 2012 seo yarışması llhtnbşklhyktr” üzerine 10 yorum

  1. İyinet 2012 SEO Yarışması llhtnbşklhyktr’nda başarılar dilerim umarım birinci olursunuz sitenizi takip ediyor ve çok beğeniyorum…

  2. Seo yarışmasına katılmasamda sitenizi oldukça başarılı buldum. İyi çalışmalar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir