İtalya Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/italya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/italya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/italya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/italya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/idata/italya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]iDATA İtalya[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/italya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/italya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

italya-bayrak-buyukVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

İtalya Konsolosluğu işlemler için bir takım hususların göz önünde bulundurularak İtalya vizesi vermektedir. Bu hususlar içinde dikkat edilmesi ve önemli olan bir takım işlemler mevcut bulunmaktadır. Yurt dışına çıkış işlemlerinde İtalya Konsolosluğunun belirlemiş olduğu bir takım vize işlemleri ve bu işlemler için hazırlanılması gereken evraklar bulunmaktadır.

İtalya’ya gitmek isteyen kişilerin 90 günü aşmayan vize başvuru işlemlerini İtalya Konsolosluğu tarafından aracı kurum gösterilen iDATA aracılığı ile yapması gerekmektedir. İşlemlerin gerçekleşmesinde dikkat edilmesi gereken hususlar olduğu gibi hazırlanılması gereken belgelerin eksiksiz bir şekilde iDATA‘ya teslimi de oldukça önemli bir süreçtir. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birisi eksik evrak bulundurulmamasıdır. Bunun için aracı firmalarla anlaşmalı olan yetkili vize danışmanlığı hizmeti veren kuruluşlar randevu yolu ile çalışarak gerekli evrakların düzenlenmesinde destek vererek işlem sürecinin hızlanmasına katkı sağlamaktadır.

Bu süreçten sonra randevu alınarak işlemler iDATA‘da devam etmektedir. İtalya vizesi için gerekli görülen işlemlerin büyük çoğunluğu burada gerçekleşmektedir. Burada gerçekleşmekte olan işlemler için randevu alınma zorunluluğu bulunmaktadır. Yapılmakta olan işlemler yurt dışına çıkış sürecinde büyük rol oynamakla beraber işlemler sırasında verilmesi 25 Eylül 2014 tarihi itibari ile zorunlu olan parmak izi uygulaması alınması zorunlu bir uygulamadır. Verilen parmak izi sayesinde 5 yıl süre ile bütün Schengen ülkeleri için yeniden parmak izi verilmesine gerek kalmadan işlem süreci diğer yurt dışı seyahatleri için hızlandırılmış bir hal almaktadır. İtalya vizesi almak için işlem süresince bulundurulan gerekli evrak, pasaport işleri için bilinmesi gereken bir takım bilgiler mevcut bulunmaktadır.

Yurt dışı işlemlerinde önemli bir yere sahip olan bu işlemler hakkında bilinmesi gerekenler gerekli olan evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılması gerektiğidir. Bunun haricinde pasaportun geçerliliğinin korunması ve işlem süresince pasaport tarafından herhangi bir problem çıkmaması adına mevcut bulunan pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma, zedelenme veya leke gibi sorunlar bulunmadığından emin olunması işlemler süresince çıkabilecek sorunların önüne geçmektedir. Bu sorunlara dikkat edilmemesi durumunda vize randevusunda başvuru talebinin reddedilmesi ve İtalya Konsolosluğunun getirilmiş olan pasaportu geçerli kılmaması durumu ile karşı karşıya kalınabilinmektedir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalınmaması ve İtalya sınırında pasaport iptali gibi bir sorunun önüne geçmek için gerekli önlemlerin alınması ve pasaportun geçerliliğini koruduğundan emin olunması randevu ve işlem iptali gibi durumların önüne geçmektedir.

iDATA’da tamamlanan işlemlerin ardından İtalya’ya gitmek için arada kalan tek sorun İtalya Konsolosluğunun onayı doğrultusunda kalan işlem sürecidir. Bu süreç yurt dışına çıkacak olan kişinin iDATA‘ya gittiği süreçte hazırladığı evrak işlemleri için alınan randevu sonrasında iDATA ile Konsolosluk arasında geçen evrak işlerini içermektedir. 2 ila 15 iş günü gibi bir süreci kapsayan bu işlemler evraklarınızı hazırlayan vize danışmanlığı yapan firma aracılığı ile bilgilendirme sağlanarak işlem süreci hakkında bilgi edinilebilmektedir.

Not: Vize süreçleri İtalya Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir