İngiltere Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/ingiltere-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/ingiltere/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/ingiltere/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/ingiltere/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/ingiltere” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/ingiltere/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/ingiltere/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

ingiltere-bayragiÖNEMLİ: VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ, ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  

Tarihi, gelenekleri, kültürel bakış açısı ile dünya üzerinde egemen bir toplum özelliği göstermekte olan İngiltere bir Avrupa ülkesidir. İngiltere için ülkeye gitmek isteyen kişiler tarafından bilinilmesi gerekli olan bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci bulunmaktadır. İngiltere için işlem gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahibi bireyler vize başvuru sürecine tabii olarak işlem gerçekleştirmelidirler. Uzun ve kısa süreli olan bütün başvuru türleri için işlemler direkt olarak İngiltere Konsolosluğu tarafından resmi işlem süreci dahilinde alınmaktadır ve herhangi bir aracı kurum işlem sürecinde hizmet vermemektedir.

İngiltereYurt dışı vize başvurularında İngiltere’ye gidecek olan kişiler tarafından hazırlanılması gereken belgelerin ve pasaport işlemlerinin büyük bir titizlik ile resmi işlem randevu tarihinden bir ay öncesi bir tarihte hazırlanma sürecine tabii ediliyor olması resmi süreç içerisinde herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması adına önemli bir etmen görevi görmektedir. Vize başvurularında hazırlık sürecinde herhangi bir eksik belge ve pasaport işlemi ile karşılaşılmaması adına gerekli hazırlığın sağlanmasında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile gerekli belgelerin ve bilgi aktarımı sağlanılarak süreç içerisinde herhangi bir sorun yaşanılmaması adına hizmet verilimi sağlanılmaktadır. Vize başvurularında işlemlerin gerçekleştirilmesinde vize danışmanlığı aracılığı ile hazırlık sürecinin tamamlanmasının ardından alınan randevu dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin aktarımının İngiltere Konsolosluğuna sağlanılması gerçekleştirilmektedir. Gerekli belgeler içerisinde başvuru formunun eksiksiz, doğru ve anlaşılabilir bir şekilde İngilizce olarak doldurularak resmi işlem sürecine dahil ediliyor olması süreç açısından büyük bir önem taşımaktadır.

İngiltere 2Resmi işlem süreci dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin alınması ve incelenmesi sırasında verilmesi gerekli olan bir diğer işlem olan parmak izi uygulaması ile birlikte 5 yıl süre ile herhangi bir vize başvuru sürecine dahil olunulmadan hızlı bir şekilde işlem gerçekleştirimi sağlanılmaktadır. Gidecek olan kişiler tarafından gidiş amacı, giden kişinin çalıştığı kurumdan belge temini, erkek müracaat sahibi kişiler için askerlik bilgilerinin süreç içerisinde ihtiyaç olunan bilgiler olması ile bu bilgilerin bilinilerek daha önceden hazırlanıyor olması süreç içerisinde yaşanabilecek olan aksamaların önüne geçmektedir. Bütün belgelerin ve pasaport işlemlerinin İngiltere Konsolosluğu tarafından alımının sağlanmasının ardından resmi işlem süreci dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenme sürecine tabii tutularak vize başvuru onayının verilmesi süreci işlem türüne göre değişkenlik göstererek bir iş haftası ile üç iş haftası arasında tamamlanmaktadır. Bu işlemler eğer Aile birleşim vizesi için ise bu süreç uzama gösterebilmektedir.

Gerekli bilgilerin aktarımının sağlanılmasında vize başvuru onayının verilmesi ile birlikte bilgi akışının sağlanması işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet sağlayan vize danışmanlığı aracılığı ile telefon yolu ile iletişim sağlanarak gerçekleştirilmektedir. Yurt dışı vize başvurularında pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması ve pasaport üzerinde herhangi bir yırtılma ve deforme bulunmadan işlem sürecine dahil ediliyor olması aksama olmaması adına büyük bir önem taşımaktadır. Pasaport bilgilerinin güncel olması ve 10 yıldan eski olan pasaportlar için herhangi bir işlem gerçekleştirimi sağlanılmaması bilinilmesi gereken bilgiler arasında yer almaktadır. Vize başvurularında İngiltere Konsolosluğu tarafından alınmakta olan işlemler iş günleri ve çalışma saatleri kapsamında hizmet sağlanımı gerçekleştirilmektedir. Bu süreç haricinde fuar günleri, dönemsel yoğunluğun olduğu haftalar, bayramlar ve resmi tatil günlerinde işlem sürecinde aksamalar görülebilmektedir.