iDATA

  • İDATA Schengen ülkelerinin Almanya be İtalya elçiliği ile anlaşmalı bir kurumdur. Başvurularınızda randevu almadan evraklarınızı teslim veya parmak izi vermeniz kesinlikle yasaktır. Tarafımızdan randevu almak için lütfen formu doldurun ve yetkili çalışanların size vermiş olduğunuz telefon numarasından gün içersinde size geri dönüş yapmasını bekleyiniz.

 

ÖNEMLİ:  VİZE İŞLEMLERİ SADECE RANDEVU ALIMLARI VE BAŞUVU YAPILMASINDA SİZE  YARDIMCI OLAN BİR KURUMDUR RANDEVU ALIMLARI ÜCRETSİZDİR LÜTFEN ARAYINIZ EĞER ONLİNE RANDEVU ALMAK İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ . 7/24 Destek Hattı

Önemli Duyuru : Vize işlemleri sadece randevu alımları ve başvuru yapılmasında evrakları kabul eden bir kurumdur randevu alımları ücretsizdir.

ALMANYA VE İTALYA VİZESİ iDATA KURUMU

almanya-idata italya-idata

Yapmanız gereken vize başvurunuz eğer 90 günden daha kısa süreli ise tarafımızdan ücretsiz randevu almanızdır. Sonrasında  gerekli evrakların listesi ile size verilen adreste başvurunuzu gerçekleştirmenizdir. Eğer herhangi bir Schengen ülkesine öncesinde parmak izi vermiş iseniz evraklarınızı kargo ile göndermeniz yeterli olacaktır.

Öncesinde tüm Schengen vizesi başvuruları bağlı konsolosluklara yapılmaktaydı, artık Özel kurumlar olan İData, VFS global firması gibi özel kurumlara aracılığı ile ücret karşılığında evraklarınızı kabul eder ve parmak izinizi alır. Peki bir aracı kurumlara parmak izi vermek zorundamıyız ?  daha önce emliyete verdiğimiz parmak izi yeterli olmuyor mu ?

 

  • Pasaport için verdiğimiz parmak izi ile konsolosluklara verdiğimiz parmak izi yerine geçmediği için ilk kez vize alacak kişilerin parmak izi vermek zorunluluğu vardır. 12 Yaş altında olan çocukların parmak izi vermesine gerek kalmadan aile yakınları veya seyahat acenteleri tarafından gelmelerine gerek kalmadan başvuruları yapılabilmektedir.

 

  • Yetişkinler için ise vize başvurularını ilk kez yapacak başvuru sahipleri parmak izi zorunlu olduğu için başvurulara gelmek zorundalar. Eğer öncesinde parmak izi vermişler ise bizim aracılığımızla kargo sistemi ile başvuruları tarafımızdan yapılabilir.

 

  • Vize başvuru yapacak kişilerin randevu almadan başvuru yapamazlar. Randevu alımları gerek tarafımızdan gerekse İData, VFS Global tarafından alınmaktadır. VFS Global firmasının sorumlu olduğu ülkeler ile İData firmasının sorumlu olduğu ülkeler farklıdır.

 

  • İData firması iki ülke için hizmet vermektedir. Almanya ve İtalya vizesi başvuruları ve randevu alımlarını İData firmasından gerçekleştirebilirsiniz.

NOT!
Şirketimiz iDATA firmasından bağımsız yetkili bir aracı kurumdur.

VFS Global için ise Hollanda, Fransa, Kanada, Yunanistan, Belçika, Avusturya, İsviçre,  İspanya gibi birden çok ülke başvuruları için size danışmanlık vermektedir.

Almanya, İtalya Vizesi başvuruları 2012 yılında Almanya, İtalya konsolosluğuna yapılmaktaydı, 2012 yılı itibari ile iDATA firması tarafına geçen 90 gün ve daha kısa süreli başvuruları artık iDATA firması tarafınca yapılmaktadır.

iDATA FİRMASI SİZE NASIL KOLAYLIK SAĞLAR

iData vize işlemleri noktasında Almanya ve İtalya konsolosluğu artık kısa süreli başvuruları kabul etmez ve başvuruları iData üzerinden kabul etmektedir.Gerekli evraklarınızı hazırladık dan sonra iData randevu bölümünden randevu almalısınız. Size verilen randevu tarihi ve saatinde iData ofislerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

[accordion]
[toggle title=”iDATA Özel bir kurum mudur ?”]
Evet, iDATA firması Özel bir kurumdur Fahri Konsolosluk (aracı) kurumdur.
[/toggle]
[/accordion]

[accordion]
[toggle title=”iDATA Türkiyenin her noktasında ofisi var mı ?“]

Hayır, belirli pilot noktalarda hizmet vermektedir. (Gaziantep, Bursa, İzmir, Antalya, İstanbul, Ankara)

[/toggle]
[/accordion]

iDATA RANDEVU

Almanya, İtalya ve tüm Schengen Ülkeleri 25 Eylül 2014 itibari ile zorunlu parmak izi uygulamasına geçmiştir. Parmak izi uygulaması ile tüm başvuru sahiplerinin bilgilerini ortak bir sisteme kaydeden ülkeler başvuru sahiplerine bir kere parmak izi verdikten sonra tekrar parmak izine girmesine gerek kalmadan başvuru yapabilecekler. iDATA randevu İtalya, Almanya için parmak izi uygulaması ve başvuru süreçleri için görevli kurumdur.

[accordion]
[toggle title=”90 günden daha uzun süreli başvurular için nasıl başvuru yapacağım ?“]

iDATA firması üzerinden randevu alıp Konsolosluklara gitmeniz gerekmektedir.

[/toggle]
[toggle title=”iDATA firması ne kadar ücret almaktadır ?“]

2016 İtibari ile: 24,5 € talep etmektedir.

[/toggle]
[/accordion]

 

İDATA FİRMASI İLE VİZE BAŞVURU YAPABİLECEĞİNİZ ÜLKELER

İdata firması aracılığı ile işlemleri daha hızlı ve güvenilir yapabilirsiniz. İşlemleriniz, 5 iş günü ile 15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır.Bütün Schengen ülkeleri 24 ekim itibari ile parmak izi uygulamasına geçmiştir. Başvuru sahiplerinin randevu alması gerekmektedir. Randevu almak için tıklayınız. Sonrasında gerekli evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Almanya ve İtalya size verilen randevu tarihlerinde idata ofislerine giderek başvurularınızı yapabilirsiniz.  Detaylı Bilgi için 0312 446 0 990 / 91 telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.

İDATA ALMANYA VİZESİ

  • İdata firması ile Almanya vizesi almak eskisine göre çok daha hızlı olup yapılması gereken evraklarınızı tamamlayıp.Randevu talebinde bulunmanız, size verilen tarihlerde başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.Eğer seyahat sağlık sigortası ve ya uçak rezervasyonu tarihleri tutmaz ise yeniden randevu almanız gerekebilir.

Ülkemizde 8 tane Idata büroları bulunmaktadır. Evraklarınızı eksiksiz bir şekilde tamamlandıktan sonra ister İdata şubelerine yönelerek isterseniz de telefon ile irtibat kurarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Yurt dışı için gerekli ön görülen belgelerinizin tamamlanmasının ardından Idata vize başvurunuzu gerçekleştirecektir. Bu sayede vize başvurularınızın kabulü sonucunda kargo yoluyla vize takip kodlarını sizlere teslim edecektir. Profesyonel bir hizmet vererek vizelerinizi hızlandıran İdata ‘ya yurt dışı ziyaretlerini gerçekleştirmek isteyen kişiler başvurabilir.

Ülkemizdeki pek çok vatandaşımız yurt dışı seyahatlerini görebilmek ve farklı kültürleri yakından keşfetmek amacıyla yurt dışı ihtiyacı içerisindedir. Yurt dışına gidebilmek için istenen vize şartları, insanların yurt dışı seyahat planlarının ertelenmesine neden olabilmektedir. Çünkü vize şartlarının aranması, konsolosluklardan randevu alarak günlerce, haftalarca belki de aylarca beklemek hiçte hoşa giden bir durum olmamaktadır.

İdata Almanya Vizesi için gerekli evraklar

Yaşanan bu talihsiz olaylar çoğu, kişinin yurt dışı planlarını ertelemesine ya da yurt dışı seyahat hayallerinin ortadan kalkmasına neden olmuştur. Fakat idata, yurt dışına gitmek isteyen vatandaşlara kaliteli hizmetler sunarak konsolosluğu bekleme derdinizi tamamen ortadan kaldırmaktadır. Müşterilerinin adına başvuruları gerçekleştiren ve konsolosluktan randevu talep eden Idata, vatandaşlara oldukça fazla kolaylık sağlamaktadır. Yurt dışına gidebilmek için istenen vize şartları, insanların yurt dışı seyahat planlarının ertelenmesine neden olabilmektedir. Idata İtalya ve vize konsoloslukları ile anlaşmalı olarak hizmet veren yetkili bir firma pozisyonundadır. 20 yılı aşkın bir süredir vatandaşların ihtiyacı haline dönüşen vize işlemlerini başarılı bir şekilde yürütmeyi başaran Idata firması, vize kabulünün hızlı bir şekilde gerçekleşmesi adına vatandaşlara kolaylık sağlamaktadır. İdata Almanya vizesi  firması sizin hiçbir şekilde Almanya konsolosluğuna gitmenize gerek kalmadan sizin yerinize vize başvurularını yürütmektedir.

Yurt dışı deneyimini il kez yaşayacak olan kişiler için vize alma zor durum gibi gözükse de İdata firması sizin yerinize vize işlemlerini tamamlayarak en kısa süre zarfında vize onayı almanıza yardımcı olmaktadır. Çoğu kişinin vize prosedürlerini bilmemesi ya da evrakları eksik bir şekilde Almanya konsolosluğuna teslim etmesi vizenin olumsuz sonuçlanması ihtimalini ortaya çıkarmaktadır. Fakat idata sizin yerinize göndermiş olduğunuz evraklarınızı eksiksiz bir şekilde konsolosluğa teslim ederek vize başvurunuzu hızlandırmaya çalışmaktadır. Başvuru sürecinde ki tüm aşamalarda vizenizin onayını almak adına başarılı bir vize işlemlerini yürütmektedir.

İdata Almanya Vizesi için Gerekli Evraklar, Belgeler  ( 2014-2016 Güncel )

İDATA İTALYA VİZESİ

  • İdata firması ile İtalya vizesi almak eskisine göre çok daha hızlı olup yapılması gereken evraklarınızı tamamlayıp.Randevu talebinde bulunmanız, size verilen tarihlerde başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.Eğer seyahat sağlık sigortası ve ya uçak rezervasyonu tarihleri tutmaz ise yeniden randevu almanız gerekebilir.

İster eğitim için ister iş amaçlı isterseniz de turistik geziler için yurt dışı seyahat çalışmalarınız idata İtalya vizesi aracılığı ile kusursuz bir şekilde gerçekleşecektir. Vize için gerekli olan en güncel bilgileri idata aracılığı ile öğrenebilecek ve sorunsuz bir şekilde yurt dışı seyahatlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Bireylerin kolaylıkla vize almaları için evraklarının eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve idata şubelerine gönderilmesi gerekir. Pasaportu olan her birey vize başvurusunu yapmak adına şubelerine yönelerek vize işlemlerinin hızlı bir şekilde yürütülmesine katkı sağlayabilmektedir. Konsolosluklarda bekleme süresini ortadan kaldıran idata İtalya, vize işlemleriniz için sizin yerinize müracaatlarını gerçekleştirmektedir. Yurt dışı ziyaretinde bulunacak pek çok kişi sorunsuz bir şekilde idata aracılığı ile vize onayından geçebilmektedir. Şehir dışında yaşayan vatandaşlar evraklarını şubelere gelmeden de kargo yolu ile idata şubelerine gönderebilecektir.

İtalya vizesi başvurunuz için öncellikli olarak dikkat etmeniz gereken bir konu pasaport sürenizin 6 ay gibi bir kullanımı içermesidir. Pasaportunuzun tamamlanmasının ardından vize işlemleriniz için Idata ile pratik çözümler gerçekleştirilebilmekte ve vize işlemlerinin hızlı bir şekilde onanmasına idata aracılığı ile kavuşabileceksiniz. Vize işlemlerinin Idata tarafından yürütülmesi ve kısa zaman içerisinde vizelerin hızlanmasına katkıda bulunması çoğu kişinin Idata aracılığı ile rahat bir yurt dışı ziyaretlerini gerçekleştirmesini sağlamaktadır. Hem bütçe konusunda hem de zaman konusunda Idata müşterilerine kolaylık sağlamaktadır.

İdata İtalya Vizesi için gerekli evraklar

idata ofislerinde beklemeden vize başvurularınız gerçekleşecek ve kısa bir süre sonra vize işlem kabulünün onaylanmasının ardından yurt dışı seyahat çalışmalarınız başarıyla gerçekleşmiş olacaktır. Ülkemizde pek çok kişi vize konusunda çok büyük sıkıntılar yaşamaktadır. idata İtalya vize için gerekli evraklar başvurusunu ilk defa yapacak kişiler için vize başvuruları,sıkıntılı geçmektedir. Fakat İdata yetkili pozisyonu ile konsolosluklara gitmenize gerek kalmadan vize işlemlerini hızlandırmak adına elinde gelen en iyi hizmeti seyahat sunmaktadır. Idata sizin adınıza başvuruları gerçekleştirmekte ve kargo aracılığı ile vize takip kodunuzu sizlere ulaştırmaktadır. Bu sayede sizlerde Almanya konsolosluğuna gitmenize gerek kalmadan vize işlemlerinin idata tarafından tamamlanmış olacaktır.

İtalya ve Almanya konsolosluğu tarafından görevlendirilen idata, yurt dışına çıkmak isteyen kişiler için aracı bir görev üstelenerek başvurularınızı sizin adınıza yürütmektedir. Randevu işlemlerinizi tamamlamanız ardından evraklarınızı idata ofislerine teslim ederek vize işlemlerinizin tamamlanmasını bekleyebilirsiniz. Bu sayede yurt dışına gitmek isteyen zorlu süreç idata aracılığı ile kolaylıkla kalkmakta ve insanlar yurt dışı ziyaretlerinde hiçbir sorun ile karşılaşmadan rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir.

Almanya ziyaretlerini gerçekleştirecek olan pek çok kişi artık idata şubelerine yönelerek vize işlemlerini yetkili firmaya teslim etmektedir. Böylelikle sorunsuz bir şekilde tamamlanan başvuruların ardından vize izni çıkabilecek ve seyahatler gerçekleşebilecektir.

İdata İtalya Vizesi için Gerekli Evraklar, Belgeler  ( 2014-2016 Güncel )

 

Vize Almanın Kolay Yolu

İdata, Almanya ve İtalya vizesi alabilmek için Alman temsilciliklerinin, başvuru ve vize işlemlerinin kabulü için görevlendirdiği aracı bir kurumdur. Yurt içinde yedi İdata bürosu bulunmaktadır. Randevu alarak İdata bürolarına gidilebilir, vize işlemleri kolayca halledilebilir. Vize işlemleri yapılırken oluşan uzun kuyrukları önlemek amacı ile randevu sistemi 01.09.2012 tarihinden itibaren İdata’ ya devredilmiştir.

İdata bürolarından Almanya ve İtalya’ya gitmek için yapılacak başvurularda randevu almak, işlemleri kolaylaştırır ve hızlandırır olur da randevu alınamazsa, ani bir başvuru yapılmak gerekirse yine İdata büroları devreye giriyor, ani bir durumda İdata ofislerine giderek o an da işlemlere başlanabilir ancak uzun bekleme süreleri olabileceği unutulmamalıdır, önceden randevu alınamadıysa bekleme sürelerinden şikâyet edilmemelidir.

Almanya vizesi randevu için İdata bürolarına gitmeden telefon ile randevu alınabilir. Telefon ile alınan randevuların, alındığı gün itibari ile arada 1 ay fark olabileceği unutulmamalı, randevular zaman hesaplaması yapılarak alınmalıdır. Bunun için tuşlanması gereken numaralar 444 8493 tür. 444 ten sonraki numaraları hatırlamak için kodlama yapılabilir.  olarak tuşların üzerindeki harflerden faydalanılabilir.

Online ortamda randevu sisteminden randevu alabilmek için adresinden randevu işlemi kolayca halledilebilir ayrıca vize başvurusu için gerekli evrakların neler olduğu, İdata bürolarının çalışma saatleri, hizmetleri öğrenilebilir.

Telefon ya da internet aracılığı ile randevu alınmak istenmiyorsa gidip doğrudan vize bölümünden ücretsiz randevu alınabilir. Bunu için vize alınacak pasaport ile birlikte İstanbul başkonsolosluğuna perşembe günleri 15.00 – 16.00 da, Ankara Büyükelçiliğine ise salı günleri 08.00 – 10.00 saatleri arasında gidilebilir. Başvuru formları ücretsizdir ve büyükelçilikler ile başkonsolosluklardan alınabilir ayrıca başvuru formlarına internet sayfalarından da ulaşılabilir ve formlar çıkarttırılabilir. Başvuru formları, büyükelçiliğin www.ankara.diplo.de adresinden, İzmir Başkonsolosluğunun  adresinden, İstanbul Başkonsolosluğunun  adresinden çıkarttırılabilir.

İdata randevu, vize alımını kolaylaştıran bir hizmet olarak görev yapmakta, vize alamamak, uzun vize kuyruklarında beklemek gibi sıkıntıları ortadan kaldırmaktadır.

 

NOT!
Şirketimiz iDATA firmasından bağımsız yetkili bir aracı kurumdur. iDATA firması için idata.com.tr‘yi ziyaret edebilirsiniz.