İçerik Benzerlik Oranı

Ticaret yaparken ilk etapta kaliteli bir ürün ya da hizmet ortaya çıkarmanız gereklidir. Yapacağınız reklam çalışmaları ile fark edilebilir, ancak ürününüz yeterinde kaliteli değil ise reklam çalışmaları ne kadar başarılı olsa da ürünün satış oranları gün geçtikçe düşer. Kurduğunuz web sitesi içinde aynı kriterler geçerlidir. Özgün, faydalı ve kolay anlaşılır içerikler oluşturmak arama motorları kadar ziyaretçilerinizin de süreklilik kazanmasını sağlayacaktır. Bu alanda içerik benzerlik oranı kullanarak sitenizdeki yazılarınızı test edebilirsiniz. Özgün içeriklerin SEO sıralamanızı yükseltecek birer basamak olacaktır. Bu nedenle site bazından benzersiz kullanımlar için analizler yapabilirsiniz. Yararlandığınız sitelerle benzerlik oranlarının minimum olması Google içinde başarı göstergesi olacaktır.

Kopyala yapıştır, mantığı ile hazırlanan içerikler artık Google tarafından çok daha kısa sürede spam olarak değerlendirilebilirsiniz. Bu nedenle hazırlanan içeriklerde özgünlük anahtar kelime yoğunluğu çok önemlidir. Sitenizde günlük yayınlanan makale sayısına göre karakter sayısının farklılık oluşturması da mümkündür. Bu tarz kullanımlar ile sitenizin rank değeri yükselecektir. Bu değerin yükselmesi demek organik olarak ziyaretçi akışınızın yükselmesi anlamına gelecektir. Bu nedenle içerik benzerlik oranı araştırmaları yaparak mutlaka içeriklerinizi kontrol etmeli ve bu şekilde hazırladığınız içeriklere yön vermelisiniz. Özellikle haber tarzında sitelerde bu tarz sorunlar oluşabilir. Hazırladığınız içerikleri bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Özgün ve faydalı içerikler SEO çalışmaları için çok önemlidir. Ancak şu da bir gerçektir ki bu sade bir başlangıç noktasıdır. Çalışmaların genel anlamda bir bütünlük arz etmesi de önemlidir. Bu alanda yapacağınız analizler çalışmalarınızda yön gösterici olacaktır. Bu alanda içerik benzerlik oranı araçları kullanarak rakipleriniz ile aranızdaki benzerlik oranları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Oran ne kadar düşük olursa içeriklerinizde o derece benzersiz olacaktır. Bu nedenle aynı sektör içerisinde yer aldığınız ve ilk sırayı almak için yarıştığınız rakipleriniz ile mutlaka kıyaslamalar yapmalısınız. Yapacağınız bu gibi çalışmalarla rakiplerinizin önünde listelenme elde edebilirsiniz. İlk üç site arasına girebilmek daha çok ziyaretçi akını olarak değerlendirilebilecektir. Hedeflediğiniz başarıya ulaşma alanında SEO araçlarını verimli analizler elde etme alanında sürekli kullanmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir