Güzel Haberler Almanızı Sağlayacak Girişim Pozy Yayında!

Topladığı tüm haberleri yapay zeka sayesinde otomatik olarak mutluluk süzgecinden geçirerek sadece iyi haberleri görünür hale getiren pozy, 1 Ocak 2018 tarihinde yayın hayatına başladı.

Dünyanın yoğun gündemi nedeniyle maruz kalınan kötü haberler, gökyüzünde gezen kara bulutlar misali, insanları karamsarlığa itiyor. Güneş gibi içleri ısıtacak ve insanları mutlu edecek iyi haberler, bu kara bulutların yoğunluğu yüzünden görünmüyor.

Tam da bu sorunu çözme iddiası ile Turgay ÖztürkHakan Çelik ve Ömer Faruk Çelebi tarafından sosyal girişim felsefesiyle geliştirilen pozy, topladığı tüm haberleri yapay zeka sayesinde otomatik olarak mutluluk süzgecinden geçirerek sadece iyi haberleri görünür ve paylaşılır kılıyor.

Ar-ge çalışmaları kapsamında geliştirilen mutluluk süzgeci, havuzdaki haberleri duygu analizinden geçirerek derecelendiriyor. Böylece okuyucuyu iyi gelişmelerden haberdar ederek pozitif duygular aşılıyor ve iyiliğin sürdürülebilirliğini sağlıyor.

Pozy hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.pozy.org web adresini ziyaret edebilir, ayrıca uygulamayı iOS ve Andorid platformlarından kolaylıkla indirebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir