Google Haritalar ile durağınızı kaçırmaya son!

Google Haritalar uygulaması için gelecek yeni bir özellik sayesinde toplu taşıma araçlarından inmeniz gereken yerde inmeyi garanti altına alabileceksiniz. İşte, evden işe gidişinizi takip edecek ve bildirimlerle sizi uyaracak özelliğin detayları.

Google Haritalar otobüste uyuyanların imdadına yetişecek!

Yorgunluk veya uykusuzluk dolayısıyla toplu taşıma araçlarında uyuyanların faydasına olacak bu özellik, kullanıcıların ne zaman inmesi gerektiğini kendilerine bildirecek. Gidilecek yeri belirledikten sonra başla tuşuna basacaksınız ve canlı güncellemeler alacaksınız. Ayrıca sadece uygulama içinden değil, bunları Android kilit ekranından da görebileceksiniz.

 

İlk kez gittiğiniz ve yol bilmediğiniz yerlerde yaşayacağınız tedirginlik konusunda da size yardımcı olacak bu yenilik GPS ve mobil internetinizi kullanıyor. Doğru yolda devam ettiğinizi de sürekli olarak kontrol etme şansına sahipsiniz.

Şu an için sınırlı sayıdaki kullanıcı ile test süreci gerçekleştirilen Haritalar özelliğinin herkese ne zaman sunulacağı belirsiz. Ayrıca, özelliğin iOS uygulaması için de geleceği konusunda bilgi bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir