iDATA Gaziantep

  • İDATA Schengen ülkelerinin Almanya be İtalya elçiliği ile anlaşmalı bir kurumdur. Başvurularınızda randevu almadan evraklarınızı teslim veya parmak izi vermeniz kesinlikle yasaktır. Tarafımızdan randevu almak için lütfen formu doldurun ve yetkili çalışanların size vermiş olduğunuz telefon numarasından gün içersinde size geri dönüş yapmasını bekleyiniz.

 

ÖNEMLİ: VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Almanya veya İtalya’ya gitmek isteyen kişiler tarafından bilinilmesi gerekli olan bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci hakkında edinilmesi gerekli olan bilgiler bulunmaktadır. Yurt dışı vize başvuru süreci içerisinde Almanya Konsolosluğu ve İtalya Konsolosluğu tarafından resmi işlemlerin alındığı kurum görevi görmekte olan iDATA aracılığı ile vize başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi sağlanarak yurt dışı vize başvuru işlemleri alınmaktadır. iDATA’nın Gaziantep’te bulunan ofisinde vize başvuru sürecine dahil olunabilmekte ve Gaziantep’te bulunan ve vize alımı sağlamak isteyen kişiler Gaziantep’te bulunan iDATA ofisinde işlem gerçekleştirerek Almanya Vizesi veya İtalya Vizesi başvurusu yapabilmektedir.

imagesYurt dışı vize başvurularında işlemlerin gerçekleştirilmesi için iDATA tarafından alınan randevu ile vize başvuru sürecine dahil olunmaktadır. Süreç içerisinde teslim sırasında hazırlanarak teslim edilmesi gerekli olan bir takım belgeler ve pasaport işlemleri bulunmaktadır. Bu evrakların vize başvuru sürecine eksiksiz bir şekilde dahil edilmesi ve işlem görmesi vize alımının sağlanması açısından büyük önem taşımaktadır. Yurt dışı vize başvurularında işlemlerin gerçekleştirilmesi ve vize alımı sağlanması açısından teslim edilmesi gereken belgelerin doğru ve eksiksiz nitelikte bulunduruluyor olması süreç açısından büyük önem taşımaktadır.

iDATA’nın Gaziantep’te hizmet vermekte olan ofisine gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin alınan randevu dahilinde eksiksiz bir şekilde tesliminin sağlanmasında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile alınan randevu dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlanması ve resmi başvuru süreci içerisine dahil edilerek iDATA’nın Gaziantep’te bulunan ofisine gerekli belgelerin ve pasaportun tesliminin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Almanya ve İtalya için gidilmek istenilen ülke evraklarının eksiksiz bir şekilde tesliminin sağlanması sırasında iDATA’nın Gaziantep’te hizmet vermekte olan ofisi tarafından alınılması süreç açısından gerekli olan parmak izi uygulamasına tabii olunarak 5 yıl süre ile bütün Schengen ülkeleri için vizesiz işlem gerçekleşebilmekte ve sürece dahil olunulmadan gidiş sağlanılabilmektedir. İşlem sürecinin tamamlanmasının ardından iDATA tarafından alınan evrakların incelenme sürecine tabii olarak gidilecek olan ülke Konsolosluğuna aktarımının sağlanması ve vize çıkış onayının verilerek vize başvurusunun onaylanma süreci bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek süreç tamamlanmaktadır.

Vize başvuru sürecinin tamamlanması ve vize başvuru onayının verilerek vize alımının sağlanmasında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus, teslim edilen pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma ve benzeri bir sorun bulunmaması, pasaportun yurt dışından dönüş tarihinden en az 6 ay geçerliliğinin bulunması süreç açısından büyük önem taşımaktadır. Bu koşullara uyulmaması işlem sürecinde olabilecek aksamalara ve randevu iptaline sebebiyet verebilmektedir. iDATA’nın Gaziantep’te hizmet vermekte olan ofisi ve Konsoloslukların çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde vize başvurularını kabul ettiği bilinmeli ve bu bilgi dahilinde randevu alımı gerçekleştirilmelidir.

[accordion]
[toggle title=”iDATA Özel bir kurum mudur ?”]
Evet, iDATA firması Özel bir kurumdur Fahri Konsolosluk (aracı) kurumdur.

NOT!
Şirketimiz iDATA firmasından bağımsız yetkili bir aracı kurumdur. iDATA firması için idata.com.tr‘yi ziyaret edebilirsiniz.

[/toggle]
[/accordion]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir