Finlandiya Vize Süreci

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/finlandiya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/finlandiya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/finlandiya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/finlandiya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/capeverde/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/finlandiya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/finlandiya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

finlandiya-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Finlandiya’ya gitmek için yurt dışı vize başvuru işlemleri sırasında gerçekleştirilmesi gerekli olan işlemlerin ilgili departmanlar ve aracı kurumlar tarafından alınarak işlendiği bir vize başvuru süreci bulunmaktadır. Bu  sürece dahil olan pek çok işlem türü Finlandiya Vizesi almak için Finlandiya Konsolosluğu tarafından gerekli görülmektedir. Yurt dışı vize başvuru süreci içerisinde yapılması gerekli olan işlemlerden öncelikli olarak başvuruda bulunmuş olan kişiden Finlandiya Konsolosluğu tarafından istenilen ve gerekli tutulan evrakların ve pasaportun eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve Finlandiya Konsolosluğu’nun yönlendirmiş olduğu aracı kuruma eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi istenilmektedir. Bu işlem sürecinin gerçekleştirilmesinde yerine getirilmesi ve eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekli olan evrakların temin edilmesi ve geçerliliğinden emin olunması adına vize sürecinde işlemlerin denetimini ve yönlendirimi konusunda destek vermekte vize danışmanlık hizmeti vermekte olan kurumlar aracılığı ile işlemler alınarak yurt dışı vize başvuru sürecinde gerekli evrakların ve pasaportun eksiksiz bir şekilde aracı kurum olan VFS Global’e teslim edilmesini sağlayan bir hizmet vermektedir.

Bu süreç içerisinde hazırlanılması gerekli olan vize başvuru formu, pasaportun uyumluluğu ve gerekli bütün evraklar eksiksiz bir şekilde temin edilmiş olup hazırlanılan belgeler Finlandiya Konsolosluğu tarafından yönlendirilmiş olan ve aracı kurum görevi gören VFS Global’e vize danışmanlığı aracılığı ile refakat edilerek başvuru sürecinin hazırlanma kısmı tamamlanmaktadır. VFS Global’den alınan randevu sırasında hazırlanılan evraklar eksiksiz bir şekilde kurum tarafından teslim alınır. Bu süreç içerisine dahil olan bir diğer işlem ise aracı kurum tarafından alınmakta olan parmak izi uygulamasıdır. Bu uygulama zorunlu olarak alınması gerekli olan bir uygulamadır ve işlem sürecine etki etmektedir. Alınan parmak izi ile birlikte Finlandiya’nın bir Schengen ülkesi olması ve Schengen kuralları dolayısı ile alınan parmak izi ile yurt dışındaki diğer Schengen ülkelerine gerçekleştirilen seyahatlerde 5 yıl süre ile herhangi bir vize sürecine tabii kalınmaz ve işlemler hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Aracı kurum parmak izini almasının ardından işlemlerin eksiksiz bir şekilde olduğunu denetlemekte ve Finlandiya Konsolosluğuna gerekli evraklar ve pasaportu aktararak işlem sürecinin son kısmına yönlendirme sağlanmaktadır.

Bu süreç içerisinde Finlandiya Konsolosluğu tarafından alınan belge ve pasaportun işlenme süreci, ilgili vize departmanının belgeleri incelemesi ve sürecin sonlanmasına dahil olan tarih aralığı işlem türüne göre bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişmektedir. Bu süreçte herhangi bir eksik evrak, belge ve pasaport ile karşılaşılmıyor olunması işlem sürecini olumlu şekilde etkileyen önemli bir faktördür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir