Dubaili altın yatırım şirketi kripto para borsası lisansı aldı

Teknolojik gelişmelerin ve yeni teknoloji girişimlerinin merkezi olmaya başlayan Dubai; Kripto para ticaretine devletlerin yaklaşımı konu olduğunda da başı çekiyor. Kripto para teknolojilerine ve beraberinde blockchainteknolojilerine yatırımları ile sık sık gündeme gelen şehir şimdi de devlet lisanslı kripto para borsasını hizmete açmaya hazırlanıyor.

Dubai merkezli altın yatırım şirketi Regal RA DMCC, devlet destekli kripto para borsası lisansını aldı. Şirkete borsa lisansını, Dubai Menkul Kıymetler Merkezi’nden kripto paraları Dubai’deki Almas Tower’da soğuk depoda tutmak şartıyla aldı. Bina aynı zamanda Dubai Menkul Kıymetler Merkezi’nin de yönetim ofisini barındırıyor.

Regal Assets yönetim kurulu başkanı Gerhard Schubert’in de belirttiği gibi, DMCC orta doğuda devlet tarafından lisanslanmış tek kripto varlık ticareti yapılabilen serbest bölge.

Yapılan açıklamada; kripto paralarında şirketin daha önceden sahip olduğu ve altın stoklarını tuttuğu kasanın yanında soğuk depoda tutulacağını ve her türlü hırsızlık, bilgisayar korsanları ve doğal afetlere karşı sigortalandığı belirtildi.

Regal Assets CEO’su Tyler Gallager, son dönemde kripto borsalarında yaşanan hackleme olayları yatırımcıları kripto paralarını çevirim için cüzdanlarda ve borsalarda tutma konusunda endişeye düşürüyor, geliştirdiğimiz şey kripto paralara yatırım yapmanın en güvenilir yolu ve yatırımcıların Regal Assets’in çevirim dışı hizmetlerini tercih edeceklerine inanıyorum dedi.

Bütün çevirim dışı özel anahtarların özel güvenli bir odada basılıp soğuk depoda saklanacağını belirten şirket açıklaması, aynı zamanda Regal Assets müşterilerinin istedikleri zaman kripto para alış-satış işlemlerini de yapabileceklerini belirtiyor.

Regal RA DMCC , Birleşik Arap Emirlikleri, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren ve ABD’nin Teksas eyaletinde merkezi bulunan Regal Assets’in bir alt kuruluşu. Yasalara göre düzenlenmiş ve uyumlu bir kripto para borsası sistemi geliştirdiklerini belirten şirketin Dubai ofis müdürü Ksenia Kiseleva bloomberg’e verdiği bir röportajda, aynı zamanda dünyanın bir çok bölgesinde de kripto para borsası hizmeti vermek istediklerini de açıkladı.

Abu Dabi’nin uluslararası finans merkezinin, kripto paralara ilişkin kendi düzenleme ortamını oluşturacağını açıklamasından hemen sora gelen bu haber bölgenin kripto para ticareti ve ödemeleri konusunda ki iyi niyetli ve geleceğe dönük tavrını sergiler nitelikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir