Dubai Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/dubai-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/dubai/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/dubai/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/dubai/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/dubai/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/dubai/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/dubai/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

almanya-bayragi
ÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ,ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  

 Arabistan üzerinde takım adada yer alan bir ülke emirliği konumunda yer alan Dubai için gitmek isteyen kişilerin bilmesi gerekli olan bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci hakkında bilinmesi gerekli olan bilgi işlem süreci hakkında edinilmesi gerekli olan bir takım bilgiler bulunmaktadır. Yurt dışı vize başvurusunda bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yeşil pasaport sahibi kişiler için herhangi bir vize başvuru sürecine tabii olunmadan gidiş sağlanılmaktadır. Diğer vize türleri için işlem gerçekleştirimi sağlanılmakta ve gidilecek olan amaca göre vize başvuru sürecine dahil olunarak işlem gerçekleştirilmektedir. Vize başvuru süreci içerisinde dikkat edilmesi gerekli olan bir takım bilgiler ve işlemlerin gerçekleştirilmesi için bilinmesi gerekli işlem bilgileri bulunmaktadır.

dubai2Dubai Vizesi alacak olan kişiler tarafından bilinilmesi gerekli olan ilk bilgi işlem süreci içerisinde gerekli belge ve pasaport işlemlerin Dubai’ye gidiş için resmi işlem başvuru tarihinden bir ay öncesinde hazırlık sürecinin tamamlanması ve gerekli belgelerin ve pasaportun hazır bir şekilde işlem süreci içerisine dahil edilirliğinin sağlanıyor olması gerekmektedir. Vize başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi için resmi işlem süreci için hazırlanılması gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin resmi kurumlara aktarımının eksiksiz bir şekilde sağlanıyor olması için hizmet vermekte olan aracı kurum olan vize danışmanlığı aracılığı ile gerekli belgelerin ve pasaportun hazırlık sürecine dahil olarak evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanmasına ek olarak vize alımı hakkında detaylı bilgi akışı sağlanılmaktadır. Vize başvuru sürecinde Dubai Konsolosluğu tarafından resmi işlem sürecinin gerçekleştirilmesi için işlemlerin alındığı kurum özelliği gösterilerek işlemlerin büyük bir bölümünün gerçekleştirilmiş olduğu VFS Global tarafından gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerin tesliminin alımı sağlanılmaktadır. Teslim sürecinde vize danışmanlığı refakati ile birlikte alınmış olan randevu saatinde VFS Global ofisinde bulunularak alınan randevu sırasında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin teslimi sağlanılarak işlem süreci gerçekleştirilmektedir.

dubaiİşlemlerin gerçekleştiriminde VFS Global’e teslim edilen gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerine ek olarak parmak izi uygulamasına tabii olunarak 5 yıl süre ile herhangi bir vize başvuru sürecine tabii olunmadan işlem sağlanılmaktadır. Daha sonraki Dubai seyahat ve iş için yapılacak olan gidişlerde herhangi bir süreç içerisine dahil olunmaması sağlanılmaktadır. İşlemlerin gerçekleştirilmesinde VFS Global tarafından incelenme ve onay sürecine girmekte olan belgelerin ön incelenmeye tabii olunması ve Dubai Konsolosluğuna aktarımının sağlanması ile vize başvuru onayının verilmesi sağlanmaktadır. Bu süreç içerisinde gerekli onayın verilmesi ve vize alımının sağlanmış olunan süreç bir iş haftası ile üç iş haftası arasında işlem türüne göre değişkenlik göstererek süreç tamamlanmaktadır. Sürecin tamamlandığı ve vize alımına dair edinilecek olan bilgi vize işlemlerinin hazırlık sürecinde yer alan ve işlemlerin aktarımında önemli rol oynayan vize danışmanlığı aracılığı ile gerçekleştirilerek vize başvuru sürecinin tamamlandığı ve vize alımına dair gerekli bilgi telefon yolu ile iletişim sağlanılarak bilgi akışı aktarımı gerçekleştirilmektedir. Dubai Vizesi için dikkat edilmesi gerekli olan bilgiler arasında hazırlanılması gerekli olan pasaport üzerinde herhangi bir yırtılma ve zedelenme bulunmaması, pasaportun yurt dışından dönüş tarihinden sonrası bir tarihte en az 6 ay geçerliliğe sahip bir özellik bulundurması işlemler açısından büyük bir önem taşımaktadır.

[accordion]

[toggle title=”Dubai Konsolosluğu Vize Başvuru Onayı  Kadar Sürmektedir ?” ]

Bir iş haftası ile üç iş haftası arasında işlem türüne göre değişkenlik göstererek süreç tamamlanmaktadır.

[/toggle]

[/accordion]

Dubai Konsolosluğu ve VFS Global resmi kurumlar olduğu için resmi işlem süreci olan iş günleri ve çalışma saatleri dahilinde hizmet vermekte olan kurumlardır. Bu bilgiler dikkate alındığında alınmakta olan randevuların ve vize işlemlerinin yoğunluğu olmadığı haftalara, bayramlara ve dini ve diğer tatil günlerine denk getirilmemesi işlem süreci açısından büyük bir önem taşımaktadır.