Doğu Timor Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/dogutimor-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/dogutimor/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/dogutimor/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/dogutimor/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/dogutimor/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/dogutimor/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

dogu_timor_buyukVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Doğu Timor için Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde herhangi bir Doğu Timor Konsolosluğu ve Büyükelçiliği bulunmamaktadır. İşlem gerçekleştirerek Doğu Timor’a gitmek isteyen kişiler için vize başvuru süreci içerisinde yapılması istenilmekte olan bilgiler bulunmaktadır. Doğu Timor için Konsolosluk işlemi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için bulunmamaktadır. Vize almak isteyen kişiler tarafından yapılması gereken bilgiler için Doğu Timor’da bulunan Dili Havaalanı üzerinden uçak yolculuğu sonrasında havaalanında bulunan vize departmanı bölümü üzerinden vize alımı sağlanılarak ülkeye giriş sağlanılmaktadır.

Doğu Timor için hizmet pasaportu, hususi pasaport, diplomatik pasaport ve bordo pasaport sahibi kişiler için vize alımı sağlanılması gerekmektedir. İşlemler için hazırlanılması gereken pasaport ve gerekli işlem süreci için hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlık sürecine dahil edilerek aktarım sağlanılması ile birlikte sınırdan vize alımının sağlanılması için hizmet verilmektedir. Bu süreç içerisinde vize alım sürecinde herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması adına vize danışmanlığı aracılığı ile hazırlanılan pasaport işlemlerinin ve vize alımı için gereken işlemlerin eksiksiz bir şekilde aktarımının sağlanıyor olması süreç açısından büyük bir önem taşımaktadır. Alınacak olan vize kısa süreli vizedir ve 30 günü geçmemektedir.

Yurt dışı vize işlemlerinde Doğu Timor için gerçekleştirilecek olan işlemler için Diri’ye Endonezya üzerinden gitmek için Endonezya Vizesi alınması gerekmektedir. Gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesinde mevcut pasaportun en az 6 ay geçerliliğinin bulunuyor olması ve pasaport üzerinde herhangi bir deforme ve yırtılma bulundurulmaması sürecin işleyişi ve vize alımı açısından büyük bir önem taşımaktadır. Doğu Timor için gerekli işlemlerin tamamlanması ve vize alımının sağlanmasının ardından kalım sürecinin 30 günü aşmaması, aşması durumunda para cezası uygulanmakta olduğu bilgisi biliniyor olmalı ve dikkat edilmelidir. Doğu Timor için vize başvurusunda bulunacak olan kişiler tarafınadan Endonezya Vizesi başvurusu hakkında detaylı bilgi ediniliyor olması işlem süreci ve Konsolosluk işlemleri açısından bilgi sağlamaktadır.

Not: Vize süreçleri Doğu Timor Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir