Dizinlere Site Eklerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

datarar

Dizinlere geri link (backlink) amacı ile hepimiz sitemizi eklemek istiyoruz ama dizinlere sırf link gözü ile bakmayalım çünkü dizinler sitenizin hem tanıtımını yapar hemde link verir. Sırf link almak için hemen hemen hepimiz aynı hatayı yapıyoruz adresi yazdıktan sonra gerisini Google’da çıkmak istediğimiz kelimeleri dolduruyoruz ama fark etmeden açıklama bölümüne yazdığımız veya etiket kısmına yazdığımız kelimeler sizin sitenizi referans göstermiyor ise aynı kelimeye sahip rakip bir site daha kazandırmış oluyor tabi birde onaylanma durumu var kaliteli bir dizin böyle doldurulmuş bir form sonucunu onaylamayacaktır bunun için eklerken biraz az ama öz eklediğimizde alacağımız sonucun çok daha iyi olacağını düşünmemiz gerekmektedir.

Dizine site eklerken dikkat etmemiz gereken aslında okadar da çok değil.

Site başlığı : en fazla 2 kelimeden oluşmalı. (Örnek : Farklı Blog)

Site Açıklaması : En fazla 3 cümleden oluşssun ve kesinlikle google’da çıkmak istediğiniz kelimeler değil sitenizi tanımlayan cümleler olsun. (Örnek : Güncel makaleler, teknolojide göze çarpanlar vede çokça payaşımın yanında bir çok hizmetiyle farkını hisstettiren farklı blog | EPfarkı )

Kategori Seçimi : En önemli alan diyebiliriz. Sitenizi kesinlikle en uygun kategoriye kayıt ediniz biraz uzun sürsün sorun değil ama eğer doğru kategoriye eklerseniz size faydası çok olacaktır.

Son olarak izin verildi ise tanıtım içine link belirtmek yararınıza olacaktır.

Dizinlere Site Eklerken Dikkat Edilmesi Gerekenler” üzerine 2 yorum

  1. Bu şekilde paylaşımlar yaparak yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim ama sormak istediğim farklı bir şey var. Dizin sitelerine üye oldum, imleme sitelerine kayıt ediyorum, backlink sayfalarına url gönderiyorum ama sitemde ilerleme yok hocam. Birde sitem seo uyumlu olduğu halde bu konuda ne önerirsiniz. Ayrıca hit sitelerine üye oldum anahtar kelimeme organik hit alıyorum ama ilerleme yok günlük 100 200 kişi giriyor siteme.

    1. Öncelikle “İsim kısmını reklam içerikli kullanmayınız” etiketine vurgu yapmak istedim bundan dolayı isminiz ve siteniz gösterilmiyor lakin yardımcı olmaya çalışayım seo uzmanı değilim bu arada bilgi vermek isterim sadece 🙂 sitenizde “GOOGLE & ETİKETLER” yazan kısım tam bir facia bu öncelikli sorun ana siteye farklı farklı uzantılarla gönderme yapılıyor fakat link uzantısı ekleyerek, meta etiketlerinde bir den çok tekrar yer almakta buda bir sorun yaratmakta, sitenizde birde css de sorunlar var yazılar direk kenarlara dayanmış durumda yani seo uyumlu olduğu konusunda bazı soru işaretleri doğurdu desem yalan olmaz 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir