Cibuti Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/cibuti-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/cibuti /” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/cibuti /” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/cibuti /” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/cibuti /” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/cibuti /” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Türkiye Cumhuriyeti ile yakın ilişkiler kuran bir ülke olan Çibuti için gitmek isteyen kişiler tarafından bilinilmesi ve gerçekleştirilmesi gereken bir takım işlemler ve vize başvuru süreci bulunulmaktadır. Öncelikli olarak Çibutiye gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için bordo pasaport sahibi kişiler tarafından resmi işlem sürecine dahil olunarak işlem gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Yurt dışı vize başvurularında Çibuti için diğer pasaport türleri olan kırmızı pasaport, gri pasaport ve yeşil pasaport sahibi kişiler için herhangi bir vize başvuru sürecine dahil olunulmadan gidiş sağlanabilmektedir. Çibuti için vize başvurusunda bulunacak olan bordo pasaport sahibi kişiler tarafından işlemlerin Çibuti Konsolosluğuna direkt veya aracı kurum olarak hizmet sağlamakta olan vize danışmanlığı rolü üstlenen seyahat acentaları aracılığı ile hizmet sağlayarak resmi işlem sağlamaları ile işlem sürecine dahil olunulmaktadır. Yurt dışı vize başvurularında işlemlerin vize danışmanlığı aracılığı ile gerçekleştirilmesinde alınan randevu dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde resmi işlem sürecine dahil edilmesi için hazırlık sürecinin tamamlanmasının ardından gerekli aktarım Çibuti Konsolosluğuna aktarılmakta ve resmi süreç dahiliyetinde incelenmeye alınmaktadır.

Çibuti Konsolosluğu yalnızca iş günleri ve çalışma saatlerinde hizmet vermekte olan bir kurum görevi üstlenerek işlem almaktadır. Vize başvurusunda bulunacak olan kişiler tarafından işlem sürecinde uzama ve benzeri bir sorun ile karşılaşılmaması adına gerekli belgelerin ve pasaportun güncelliğini korur nitelikte olması işlem süreci açısından büyük bir önem taşımaktadır. Çibuti’ye gidecek olan kişiler için alınan işlemlerin incelenmesi ve vize başvuru onayının verilme süreci bir iş haftası içinde tamamlanarak vize alımı sağlanılmaktadır. Çibuti için gitmeden önce alınacak olan bir diğer işlem türü Sağlık Bakanlığı tarafından aşı karnesi alınmalı ve karne üzerine sarıhumma, hepatit ve tetanoz aşısı olunduğuna dair bilgi girişi yapılması gidiş sürecinde yaşanabilecek olan herhangi bir rahatsızlığın önüne geçecektir. İşlem süreci içerisindeki aktarımın ve vize başvuru onayının tamamlanmasında Çibuti Konsolosluğu tarafından dikkat edilen bir diğer bilgi mevcut pasaportun güncelliği ve pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması sürecin işleyişi ve yurt dışına çıkış süreci açısından büyük bir önem taşımakta olan bir bilgi niteliğindedir.
Not: Vize süreçleri Cibuti Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir