Butan Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/butan-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/butan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/butan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/butan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/butan/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/butan/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Butan için gitmek isteyen kişiler tarafından işlemlerin gerçekleştirilerek vize alımının sağlanılması için bilinilmesi gerekli bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci bulunmaktadır. Bu süreç dahilinde işlemleri Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında gerçekleştirilmesi sağlanılamamaktadır. Bu durumun sebebi Türkiye’de Butan’a ait hizmet veren herhangi bir kurum veya kuruluşun bulunulmamasından kaynaklanmaktadır.

Butan için seyahat gerçekleştirmek isteyen kişiler tarafından bilinilmesi gereken bilgilerden ilk bilgi; Butan için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için ülke sınırından vize alımının sağlanıldığıdır. Bu işlemi gerçekleştirmek isteyen kişilerin öncelikle Butan Dışişleri Bakanlığı tarafından onay alarak işlem sürecine gerekli bilgiler dahilinde gidiş türüne göre işlem gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Butan için resmi bir ziyaret gerçekleştirmek isteyen kişilerin Butan Dışişleri Bakanlığı tarafından Butan sınır makamına bilgi aktarımı sağlanılarak onay verilerek işlem gerçekleştiriminin sağlanılıyor olması gerekmekte olan bir işlem türüdür.

Butan Vizesi almak için gerekli işlem sürecinde  ticari amaçlı yapılacak olan ziyaretler için ticari işlemlerin yapılacağı belgeler ile Ticaret Odası aracılığı ile başvuru gerçekleştirilerek vize alınabilmektedir. Turistik olarak gerçekleştirilecek vize alım işlemlerinde Butan için işlem gerçekleştiren Fahri Konsolosluklar tarafından vize alımı sağlanılamaz. Vize alım işlemleri için işlemlerin gerçekleştirilmesi için Kuveyt’te hizmet vermekte olan Butan Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunularak işlem gerçekleştirimi sağlanılmaktadır. Yurtdışı vize başvuru sürecinde işlemlerin hızlı bir şekilde aktarımının sağlanılarak işlem kolaylığı sağlanılması adına hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile resmi vize başvuru işlemleri hakkında bilgi edinilmesi ve gerekli aktarımın sağlanımı için randevu dahilinde işlem gerçekleştirilmesi ve vize danışmanlığı aracılığı ile gerekli aktarımın sağlanılıyor olması vize başvuru işlemleri açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Butan için Türkiye’den turistik amaçlı vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin Kuveyt üzerinden telefon ile veya Kuveyt’te bulunmakta olan Butan Büyükelçiliğine ziyaret gerçekleştirerek transit vize başvuru işlemi yaparak resmi işlem sürecine dahil olmaları sürecin işleyişi açısından gerekli bir bilgi olarak bilinilmelidir. Butan için vize işlemleri Konsolosluk tarafına gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde aktarılması ile gerçekleştirildiği taktirde herhangi bir aksama gözlenilmeden bir iş haftası içinde vize alımı sağlanılmaktadır.
Not: Vize süreçleri Butan Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir