Brunei Konsolosluğu

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/brunei-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/brunei/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/brunei/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/brunei/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/brunei/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/brunei/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Brunei’ye gitmek isteyen kişiler tarafından resmi işlem süreci dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin alınmakta olduğu kurum olan Brunei Sultanlığı Konsolosluğuna gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde aktarımının sağlanıyor olması gerekmektedir. Bu aktarımın gerçekleştirilme sürecinde dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar ve önem taşımakta olan bilgiler bulunmaktadır.

Brunei Konsolosluğu tarafından resmi işlem süreci dahilinde kabul edilmekte olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde Konsolosluk çatısı altında işlem görebilmesi için vize danışmanlığı aracılığı ile hazırlık sürecine tabii olarak gerekli aktarımın sağlanıyor olması süreç açısından büyük bir önem taşıyarak işlem sürecinde önemli bir etki göstermektedir. Brunei Vizesi için resmi olarak işlemlerin alınmakta olduğu kurum olan Brunei Sultanlığı Konsolosluğu tarafından randevu talebinde bulunularak gerekli işlemlerin aktarımının çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde resmi işlem sürecine dahil ediliyor olması gerekmektedir.

Yurt dışı vize başvurularında aktarım aşamasında teslim edilecek olan pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması ve pasaport üzerinde herhangi bir deforme, yırtılma ve benzeri bir sorun ile karşılaşılmaması önemli bir etmen olarak yurt dışı vize başvuru işlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar olarak önem taşımaktadır. İşlemlerin gerçekleştiriminde Brunei Sultanlığı Fahri Konsolosluğu Ankara’da işlemlerin gerçekleştirimi sağlanılarak resmi vize başvuru süreci için randevu alınarak işlem gerçekleştirimi sağlanılmaktadır. Brunei için gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesinde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus, Konsolosluğun çalışma saatleri olan 09:00 ile 13:00 saatleri arasında resmi işlemlerin alınarak resmi sürece dahil ediliyor olmasıdır. Bu sürecin tamamlanmasının ardından gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenme ve vize başvuru onayının veriminin sağlanması ile birlikte vize alımı sağlanılmaktadır.

Vize alımında alınan belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenmesi ve vize başvuru onayının verilmesi bir iş haftası ile üç iş haftası arasında işlemlerin türüne ve gidiş amacına göre değişmektedir. İşlemlerin onayının verilmesi ve vize alımına dair bilgi, vize başvuru sürecinde hazırlık kısmında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile telefon yolu ile iletişim sağlanılarak bilgi akışı sağlanılmaktadır. Brunei Sultanlığı Konsolosluğu tarafından resmi işlem sürecinde işlem gerçekleştirecek olan kişilerin ülke sınırlarında gelir sıkıntısı çekmeyeceğine dair gelir beyanı niteliğinde bir belgenin aktarımını sağlıyor olması işlemler açısından büyük bir önem taşımaktadır.
Not: Vize süreçleri Brunei Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir