Belçika Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/belcika-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/belcika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/belcika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/belcika” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vfs-global/belcika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]VFS Global[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/belcika/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/belcika/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

belcika-bayragi

ÖNEMLİ UYARI : VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ,ONLİNE RANDEVU İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.  

Yurt dışı vize başvurularında Belçika’ya gitmek için işlem gerçekleştirmek isteyen kişiler tarafından bilinilmesi gerekli olan bir takım vize başvuru süreci ve bu süreç dahilinde edinilmesi gerekli olan bir takım bilgiler bulunmaktadır. İşlem süresince Belçika’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize başvuru sürecine dahil olunarak işlem gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Vize başvuru sürecinde Belçika’ya gitmek için bilinilmesi gerekli olan ilk bilgi, Belçika’nın bir Schengen ülkesi olması ve Schengen ülke kuralları dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlanarak vize başvuru sürecine tabii olunarak işlem gerçekleştirilmesi gerekilmektedir. Vize başvurularında işlemlerin gerçekleştirilmesi için hazırlık sürecinin bir ay öncesinden gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlanılması gerekmektedir. Bu sürecin sağlanıyor olması işlemler açısından büyük bir öneme sahiptir.

Belçika Vizesi almak için işlem gerçekleştirecek olan kişilerin hazırlık sürecinde bireysel olarak veya işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlanma sürecine tabii olunarak herhangi bir eksik olmadan resmi vize başvurusunun vize danışmanlığı aracılığı ile yapılması sağlanılmaktadır. Belçika Konsolosluğu tarafından işlemlerin gerçekleştirilmesinde aracı kurum olarak hizmet vermekte olan VFS Global aracılığı ile teslim edilmesi gerekli olan belgelerin ve pasaportun eksiksiz bir şekilde hazırlanarak resmi vize başvuru işlemlerinin VFS Global tarafından alınan randevu dahilinde gerçekleştiriliyor olması gerekmektedir. Alınan randevu dahilinde VFS Global’e aktarımın sağlanıldığı belgelerin ve pasaport işlemlerinin aktarımının sağlanmasında bilinilmesi ve dikkat edilmesi gerekli bilgiler arasında, teslim edilen evraklarda herhangi bir eksik bilgi ve yanlış bilgi bulunulmaması işlem süreci açısından büyük önem taşımaktadır. Vize başvurularında VFS Global tarafından işlem süreci dahilinde alınması zorunlu bir uygulama olan parmak izi uygulaması ile 5 yıl süre ile bütün Schengen ülkelerine herhangi bir vize başvuru sürecine dahil olunulmadan gidiş sağlanılmaktadır. Vize başvurularında yapılması zorunlu olan bir diğer işlem, Schengen ülkelerinin belirlemiş olduğu kurallar doğrultusunda zorunlu seyahat sağlık sigortasının yapılması gerekmektedir.

[accordion]

[toggle title=”Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu mudur?”]

Belçika’yı ziyaret etmek isteyen kişilerin seyahat sağlık sigortası yaptırmaları zorunlu olmaktadır

[/toggle]

[/accordion]

Bruges-night_2382110b

 

Belçika Vizesi almak için vize başvurusunda bulunan kişiler tarafından gerekli belgelerin randevu sırasında tesliminin sağlanmasının ardından VFS Global tarafından incelenme sürecine tabii olan evrakların incelenmesi ve vize başvuru onayının verilerek Belçika Konsolosluğuna aktarımın sağlanması ile vize başvuru sürecinin tamamlanması sağlanmaktadır. Aktarılan belgelerin vize başvuru onayının verilmesi ve vize çıkışının sağlanmasında VFS Global ve Belçika Konsolosluğu arasındaki evrak işlemlerinin tamamlanması ve vize başvuru onayının verilmesi bir iş haftası ile üç iş haftası arasında işlem türüne göre değişkenlik göstererek vize çıkışı sağlanılmaktadır. Vize başvurularında işlemlerin tamamlanması ve vize alımına dair edinilmesi gerekli olan bilgi, işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile sağlanılmakta ve telefon aracılığı ile iletişim sağlanılarak bilgi verilmektedir.

Belçika Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin işlem süreci boyunca dikkat etmesi gereken bilgiler arasında teslim edilen pasaportun yurt dışından dönüş tarihinden en az 6 ay sonrası bir tarihe geçerliliğinin bulunuyor olması, pasaportun üzerinde teslim sırasında herhangi bir deforme, yırtılma ve benzeri bir sorun bulunulmaması, pasaportun 10 yıldan eski bir nitelikte olmaması işlem sürecinde sarkma ve sürecin iptali ile karşılaşılmaması açısından büyük bir önem taşımaktadır. Vize başvurularında VFS Global ve Belçika Konsolosluğu, çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde hizmet vermektedir. Vize başvurularında uzama ve işlem gecikmesi ile karşılaşılmaması açısından işlemler özel tatil günleri, resmi bayramlar ve iş günleri dışındaki gün ve haftalara denk getirilmesi durumunda uzamalara ve aksamalara sebebiyet verebilmektedir. Teslim edilecek ve işlem sürecine dahil olunacak olan vize başvuru sürecinin takvim üzerinden uygun haftalar üzerinden incelemenin yapılması ve randevu tarihinin uygun tarih aralığına denk getiriliyor olması süreç açısından büyük önem taşımakta ve süreci olumlu yönde etkileyen bir faktör etkisi göstermektedir.

[accordion]

[toggle title=”Belçika İçin Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?”]

Belçika’yı ziyaret etmek isteyen kişilerin seyahat sağlık sigortası yaralanma, gerektiğinde tıbbi tedavi, hastane yatış işlemleri, ülkeye geri gönderim ücretlerini kapsayacak şekilde 30 bin EURO teminatlı olmalıdır.

[/toggle]

[/accordion]