Belçika Schengen Vizesi

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Türkiye’de oturma izni olan yabancı uyruklular ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Belçika seyahatleri için yapması gereken Belçika Schengen vizesi hakkında bilmeniz gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz. Belçika vizesi başvuruları için konsolosluklar şahsi başvuru kabul etmemektedir. Başvurularınızı bu konsoloslukların yetkilendirdiği aracı kurumlar ve başvuru merkezleri aracılığı ile gerçekleştirmelisiniz. Ancak gerek görülen durumlarda konsolosluklar, vatandaşları şahsen davet edebilirler.

Kısa süreli Belçika vizesi müracaatları için şahsi başvuru kabul etmeyen konsolosluklar, turistik, ticari, akraba ve arkadaş ziyareti gibi nedenlerden dolayı seyahat etmek isteyen kişileri başvuru merkezlerine yönlendirmektedir. Bu başvuru merkezleri, başvuru formunu ve istenen belgeleri teslim edeceğiniz kurumlardır. Bir schengen ülkesi olduğu için Belçika da diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi zorunlu seyahat sağlık sigortası bulunan vatandaşların başvurularını değerlendirmektedir. Teminat değeri 30.000 Euro’nun üzerinde olması gerekmekte ve diğer schengen ülkelerinde de geçerli bir zorunlu sağlık sigortası olmalıdır. Yetkilendirilmiş başvuru merkezleri, başvuru işlemlerini gerçekleştirmek üzere randevu sistemi ile çalışmaktadır. Web sitemizin iletişim kanallarını kullanarak bu konuda size yardımcı olmamızı isteyebilirsiniz.

Hayalinizi kurduğunuz Belçika seyahati öncesinde, başvuru koşullarını ve gerekli belgeleri dikkatlice hazırlamalısınız. Belçika schengen vizesi için gerekli pasaportunuzun yıpranmamış olması gerekmektedir. Eğer böyle bir durumda vize almış olsanız dahi, sınır görevlileri sizi ülkeye almama yetkisine sahiptirler. Bu yüzden pasaportunuzun okunaklı ve hasar görmemiş olmasına dikkat ediniz. Bunun yanı sıra pasaport geçerlilik süresi de başvurularınızı değerlendirme aşamasında incelenen bir husustur. Başvuru tarihinden itibaren pasaportunuz en az 1 yıl kullanılabilir olmalıdır. Başvuru sırasında ibraz etmeniz gereken bilgilerin ve belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde belirtilmiş olması gerekmektedir. Sahte belgelerle başvuruda bulunmak yasalara göre bir suç teşkil etmektedir, bu şekilde yapılan başvurularınız olumsuz olarak değerlendirilecektir.

En ince ayrıntısına kadar incelenen Belçika vizesi için gerekli tüm bilgilerin eksiksiz olduğundan ve doğru bilgiler içerdiğinden emin olunuz. Zorunlu sağlık sigortasına tabi olmanız ve bu sağlık sigortasının tüm schengen vizesi ülkelerde geçerli olması gerekmektedir. Başvuru sürecinde evraklarla birlikte 2 adet biyometrik vesikalı fotoğraf, Belçika’ya seyahat etme amacınıza ilişkin resmi belgeler, eğer davetiyeniz veya referansınız varsa bunu ispatlayan bir belgeyi hazırlamanız gerekmektedir. Ayrıca istenen belgelerin, son 3 ayda temin edilmiş olması, okunaklı ve anlaşılır bir başvuru formu doldurmanız yararınıza olacaktır. Web sitemiz üzerinden sizlere danışmanlık hizmeti verebileceğimizi tekrar hatırlatmak isteriz ve iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir