Bangladeş Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/banglades-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/banglades/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/banglades/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/banglades/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/vize-sureci/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Vize Süreci[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/banglades/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/banglades/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

banglades-bayragiVİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Bangladeş, yüz ölçümüne bakılacak olunursa kalabalık bir nüfusa sahip olan ve çeşitli etkin köken ve din mensubu olunan bir ülke konumundadır. Bangladeş’e turistik veya ticari bir seyahat gerçekleştirmek istenilecek olunur ise yapılması gerekli olan bir takım vize başvuru işlemleri yapılması istenilmektedir.

Yurt dışı vize başvuru işlemlerinde gerekli olan ve Bangladeş’e gitmek için yapılması gerekli olan bir takım vize başvuru işlemleri bulunmaktadır. Bangladeş Konsolosluğu’nun istemiş olduğu nitelikler göz önünde bulundurularak gerekli belgelerin ve pasaportun hazırlanıyor olması işlem süreci açısından büyük önem taşımaktadır. Bu bilgiler ışığında işlemlerin gerçekleştirilmesinde sürecin hızlanması adına yapılması gerekli olan vize başvuru işlemlerinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi ve Bangladeş Konsolosluğu’na eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi işlem süreci açısından büyük önem taşımaktadır. Bu süreçte belgelerde eksik veya yanlış bilgi ve pasaport üzerinde geçerliliğini yitiren herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalınılmaması adına gerekli işlemlerin tamamlanmasında etkin rol oynayan vize danışmanlığı aracılığı ile Bangladeş’e gitmek için hazırlanılması gerekli olan belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanıyor olunması işlemler açısından sürecin hızlanması ve Bangladeş Konsolosluğunda herhangi bir eksik belge ile karşılaşılarak işlem sürecinin uzamasına olanak verilmemesi adına işlemlerin gerçekleştirilmesinde vize danışmanlığının büyük payı bulunmakta ve işlem sürecine katkı sağlamaktadır.

Hazırlanılan belgeler ve pasaportun eksiksiz bir şekilde tamamlanmasının ardından geriye kalan işlemlerde Bangladeş Konsolosluğu’ndan alınan randevu sırasında kalan işlemlerin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Bu işlemlerin Bangladeş  Konsolosluğunda gerçekleştirilmesinde vize danışmanlığı refakati ile randevu saatinden yarım saat kadar önce Konsolosluk binasında bulunularak gerekli işlemler için belgeler ve pasaport hazır edilmektedir. Hazır olan belge ve pasaport, randevu sırasında Konsolosluğun ilgili vize bölümüne teslim edilerek gerekli işlemlerin büyük bir çoğunluğu tamamlanmaktadır. Bangladeş Konsolosluğu tarafından istenilmekte olan parmak izi uygulamasının verilmesi ile birlikte gerekli belgeler tamamlanmaktadır ve işlemler tamamlanarak işlemlerin yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişi tarafınca büyük bir kısmı tamamlanmaktadır.

Kalan işlemler Bangladeş Konsolosluğu tarafından gerekli belgelerin ve pasaportun incelenme süresine dahil olarak vize çıkış işlemlerinin gerçekleştirildiği süreci kapsamaktadır. Bu süreç gerçekleştirilen işlemlerin türüne göre süreçte değişkenlik sağlamaktadır. İşlem süreci bir iş haftası ile üç iş haftası arasında işlem türüne göre değişkenlik göstermektedir. İşlemlerin tamamlanmasının ve vize onayının verilmesinin ardından gerekli bilgilendirme işlemlerin hazırlık aşamasında destek veren ve belgelerin hazırlanması ve teslimini sağlayan vize danışmanlığı aracılığı ile telefon yolu ile gerçekleştirilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir