VFS Global Ankara

  • Vfs Global Schengen ülkelerinin ve Kanada Büyük elçiliği ile anlaşmalı bir kurumdur. Başvurularınızda randevu almadan evraklarınızı teslim veya parmak izi vermeniz kesinlikle yasaktır. Tarafımızdan randevu almak için lütfen formu doldurun ve yetkili çalışanların size vermiş olduğunuz telefon numarasından gün içersinde size geri dönüş yapmasını bekleyiniz.

 

VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Türkiye’de hizmet vermekte olan ve vize başvuru sürecinde anlaşmalı olan ülkeler için işlemlerin alınması ve vize başvuru sürecine dahil edilerek ilgili gidilecek olan Konsolosluklar için işlemlerin gerçekleştirilmesinde önemli rol oynayan bir kurum olan VFS Global, süreç içerisinde bir çok işlemin aracılığını yaparak önemli rol oynamaktadır

 

VFS Global’in Ankara’da hizmet vermekte olan kurum ile vize başvurusunda bulunmakta olan kişilerin işlemlerinin gerçekleştirilmesinde önemli pay sahibi olmaktadır.

  • Yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişiler tarafından dikkat edilmesi gerekli olan hususlar bilinilmeli ve vize başvuru sürecine dahil edilecek olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin uygun niteliklere uyularak gidilecek olan ülkenin Konsolosluğunun istemiş olduğu prosedürler çerçevesinde tamamlanarak VFS Global’e teslim ediminin sağlanıyor olması istenilmektedir.
  • VFS Global tarafından hazırlanılan belgelerin ve pasaport işlemlerinin teslim alınmasında, bilinilmesi gerekli olan bir bilgi, Ankara’da bulunan kişilerin işlem sürecine dahil olduğunda VFS Global’e teslim edilmesi istenilen belgelerin uygun nitelikte olması ve pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma ve benzeri bir sorun ile karşılaşılmadan, pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olarak işlem sürecine dahil ediliyor olması VFS Global’e teslim edilen ve incelemeye tabii olunması açısından büyük önem taşımaktadır.
  • Alınan işlemlerin incelenme sürecine dahil olmasının ardından VFS Global’e verilmesi gereken işlemlerden bir diğeri parmak izi uygulamasıdır. Parmak izinin verilmesinin ardından işlem sürecine dahil edilen belgelerin ve pasaport işlemlerine ek olarak Ankara’da hizmet vermekte olan VFS Global ofisine parmak izinin verilmesi ile 5 yıl süre ile yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişilerin işlemlerin gerçekleştirilmesinde kolaylık sağlanarak vize başvuru sürecinde herhangi bir işleme ihtiyaç duyulmadan seyahat gerçekleştirilebilinmektedir.

İtalya hd manzara resim (18)

VFS Global’in Ankara’da hizmet vermekte olan kurumunda gerçekleştirilmekte olan işlemlere ek olarak vize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin tesliminin ardından işlem sürecinin tamamlanmasında, teslim edilen belgelerin ve pasaportun incelenmesi ve onay sürecine dahil olmasında VFS Global tarafından incelenilmekte olan evrakların aktarımı, gidilecek olan ülke Konsolosluğuna aktarılarak işlemlerin tamamlanması sağlanmaktadır. Bu sürecin ardından belgelerin aktarımının ardından incelenme sürecine tabii olan evraklar ve pasaport işlemlerinin onayının verilmesi ve vize alımının gerçekleştirilmesi için geçerli süre ortalama olarak bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek tamamlanmaktadır.

Bu işlem sürecinde bilinilmesi önemli olan bir diğer bilgi, Konsoloslukların ve VFS Global’in Ankara’da hizmet vermekte olan kurumunda işlemler iş günleri dahilinde etkin olmakta ve bu süreç dahilinde işleme alınarak vize başvuru onayı sağlanmaktadır.

Özel günler, tatiller, resmi bayramlar dahilinde olan günler kapsamında vize başvuruları herhangi bir işlem sürecine dahil edilmemektedir. Bu sebep ile işlemlerin gerçekleştirilmesinde teslim edilecek olan haftanın iş günlerini kapsayan bir hafta içerisinde olması işlemler açısından büyük önem taşıyarak süreci olumlu yönde etkileyecek bir etmendir.

İşlemlerin tamamlanması ve Vize başvurularının onayının verilmesi ile birlikte VFS Global’in gidilecek olan ülke Konsolosluğuna teslim ettiği belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenmesi ve onayın verilmesinin ardından gerekli bilgi akışı, işlemlerin hazırlık aşamasında hizmet veren vize danışmanlığı aracılığı ile bilgi akışı sağlanarak öğrenilebilinmektedir.

Not: Vize süreçleri Almanya Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir