Almanya Vizesi

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/almanya-vizesi/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#313″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Genel Bilgi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/gerekli-evraklar/almanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#dd3333″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Gerekli Evraklar[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/basvuru-formlari/almanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#FF9C00″ textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Başvuru Formu[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/randevu/” target=”_blank” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#00305d” textcolor=”#f7f7f7″ target=”_blank” icon=”align-left”]Randevu[/button]

[button href=”http://evrenselpaylasim.com/konsoloslugu/almanya” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#008000″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Konsolosluk[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/idata/almanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#628″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]iDATA Almanya[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/aile-birlesimi/almanya/” width=”24%” style=”flat” size=”medium” color=”#0030a3″ textcolor=”#fff” icon=”align-left”]Aile Birleşimi[/button][button href=”http://evrenselpaylasim.com/uzun-sureli/almanya/” style=”flat” width=”24%” size=”medium” color=”#0CA” textcolor=”#f7f7f7″ icon=”align-left”]Uzun Süreli Vize[/button]

almanya-bayragi
VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Almanya vizesi başvurularınız eğer 90 günden daha kısa süreli bir başvuru ise Almanya konsolosluğuna gitme zorunluluğu idata kurumuna aktarılmıştır. Başvurularınızı gerçekleştirmeden parmak izi uygulaması için öncesinde randevu alma zorunlulu vardır. Başvuru esnasında sizden talep edilen güncel Almanya vizesi için gerekli evraklar listesini eksiksiz bir şekilde teslim etmelisiz.

Almanya vizesi randevu süreci

Randevu alımından sonra size gün ve tarih verilecektir. Eğer size verilen tarih ve saatte başvurunuzu gerçekleştiremez iseniz randevunuz otomatik olarak iptal edilecektir. Seyahat süresine en az 20 gün kala başvurunuzu gerçekleştirmeniz önerilmektedir. Başvurunuza 90 gün kala başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru gerçekleştikten sonra 10 ile 15 iş günü arasında pasaportunuz Almanya konsolosluğu tarafından sonuçlanmış olacaktır. 

[accordion]
[toggle title=”Randevu Nasıl Alınmalıdır ?”]

Almanya ve İtalya vizesi için online randevu veya “0850 840 0990” telefon numaralarından Türkiye geneli için randevu alabilirsiniz.

[/toggle]

[/accordion]

 

Almanya, Türkiye’den her yıl yüzbinlerce vatandaşın ülkede bulunması için işlemleri uygun prosedürlerin gerçekleştirilmesi dahilinde kabul etmektedir. Almanya’ya gitmek isteyen kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gerekli olan bir takım vize başvuru süreci ve bu sürece dahil olarak yapılması işlem süreci açısından büyük bir önem taşıyan bir takım bilgilerin biliniyor olması gerekmektedir. Vize başvuru süreci içerisinde işlemlerin gerçekleştirilmesi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bordo pasaport sahibi kişilerin vize başvuru süreci içerisinde işlem sürecine dahil olarak gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin gerçekleştirilmesi sağlanması gerekmektedir.

Almanya Vizesi almak için işlem sürecinde hazırlanılması gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin bir ay öncesinden hazırlık sürecine dahil olması ve işlemlerin gerçekleştirilmesi vize başvuru sürecinin işleyişi ve süreç içerisinde herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması açısından büyük bir önem taşımaktadır. İşlemlerin gerçekleştirilmesi ve Almanya Konsolosluğu tarafından işlemlerin resmi sürecinin gerçekleştirilmiş olduğu aracı kurum olan iDATA aracılığı ile gerçekleştirilerek resmi işlem sürecine dahil olmasının sağlanması gerekmektedir. Vize başvuru süreci içerisinde iDATA’ya teslim edilmesi gereken belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde vize başvuru süreci içerisinde herhangi bir sorun ile karşılaşılmadan tamamlanması için hizmet vermekte olan kurum olan vize danışmanlığı aracılığı ile gerçekleştirilerek alınan randevu dahilinde hazırlık sürecine dahil olması işlem kolaylığı sağlayan bir faktördür. Süreç içerisine dahil edilen belgelerin ve pasaport işlemlerinin vize danışmanlığı aracılığı ile hazırlanarak resmi işlem sürecine dahil edilmesi ile birlikte alınmış olan randevu dahilinde eksiksiz bir şekilde iDATA’ya aktarımının sağlanıyor olması gerekmektedir. iDATA, resmi işlem süreci içerisinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenme ve aktarım aşamasında yer alan resmi bir kurum görevi görmektedir.

[accordion]
[toggle title=”Turistlik vize süreci nedir ?”]

Almanya vizesi başvurularınız Turistlik ise 5 iş günü ile 15 iş günü arasında yanıtlanmaktadır.

[/toggle]

[/accordion]

egitim_almanya2_noktasi

Vize başvuru süreci içerisinde iDATA ofislerinde Almanya’ya gitmek için gerekli belgelerin ve pasaportun teslimini sağlayan kişiler tarafından alınması gereken parmak izi uygulamasına tabii olunarak Almanya’nın bir Schengen ülkesi olması ve Schengen ülkelerinin almış olduğu kurallar dahilinde işlemlerin gerçekleştirilerek alınan parmak izi ile birlikte 5 yıl süre ile birlikte herhangi bir vize başvuru süreci içerisine dahil olunmadan işlem gerçekleştirilerek bütün Schengen ülkelerine vizesiz gidiş sağlanmaktadır. İşlem süreci dahilindeki vize başvurularının iDATA’ya tesliminin ardından incelenmesi ve vize başvuru onayının verilmesi için incelemeye alınan belgelerin aktarımının sağlanması ile birlikte Almanya Konsolosluğu tarafına aktarımının sağlanması ile birlikte işlem süreci büyük ölçüde tamamlanmaktadır. Vize başvurularında gerekli vize başvuru onayının verilmesi ve vize çıkışının sağlanması için bir iş haftası ile üç iş haftası arasında işlem türüne ve dönemsel yoğunluğa bağlı olarak değişkenlik göstererek vize başvurularının onay süreci tamamlanmakta ve vize alımı sağlanmaktadır. Almanya Konsolosluğu tarafından gerekli onayın verilmesi ve sürecin tamamlanmasının ardından vize alımının sağlanmasında hizmet vermekte olan ve vize başvurularının hazırlanmasında işlem sürecine katkı gösteren vize danışmanlığı aracılığı ile telefon yolu ile haber verilmekte ve vize alımı için gerekli bilgi akışı sağlanmaktadır.

[accordion]

[toggle title=”Ticari Vize Süreci Nedir ?”]

Almanya vizesi Ticari başvurularınız 2 İş günü ile 10 İş günü arasında yanıtlanmaktadır.

[/toggle]

[/accordion]

Almanya Konsolosluğu’nun çalışma saatleri ve iş günleri dahilinde işlem sürecine gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin dahil edilerek alınıyor olması bilinmeli ve alınan randevu tarihinin iş günleri dahilinde alınması, resmi tatil günleri, bayramlar ve çalışma saatleri dışındaki günlerde işlem sürecine dahil edilmediği bilinilmelidir. Vize başvurularının gerçekleştirilmesinde işlem sürecine dahil olan pasaport üzerinde herhangi bir deforme ve yırtılmanın bulunmaması ve pasaportun yurt dışından dönüş tarihinden en az 6 ay geçerliliğinin bulunuyor olması işlem süreci açısından büyük bir önem taşımaktadır. Vize başvurularında işlemlerin gerçekleştirilmesinde pasaportun geçersiz olmasına sonuç veren bir bilgi ile karşılaşılması durumunda işlemlerin ve randevunun iptali ile karşılaşılabilinmektedir.

[accordion]

[toggle title=”Parmak İzi Zorunlu mudur ?”]

25 Eylül 2014 tarihi ile gerçekleştirilmesi zorunlu bir uygulamadır ve bu uygulama sayesinde 5 yıl süre ile Schengen ülkelerine girmek için bir daha herhangi bir parmak izi verme zorunluluğunda kalınmamaktadır.

[/toggle]

[/accordion]

[accordion]

[toggle title=”Schengen Bölgesi Ülkeleri Nerelerdir ?”]

Almanya, İtalya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Estonya, Fransa, Hollanda,İspanya, İsveç, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Norveç, Polonya, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, İsviçre,İ zlanda, Letonya, Lihtenştayn, Macaristan, Portekiz, Slovakya, Slovenia

[/toggle]
[/accordion]