Alexa’da Yükselme

datarar

Alexa.com, internetteki sitelerin ziyaret edilirlik oranlarını, dolayısıyla reyting sıralamasını çıkaran bir servistir.

Alexa siteleri genel olarak çoğul hitlerine göre sıralayan ve değerlendiren bir dizin sistemidir. Google Pagerank kadar bilinmese de benim ve blog yazarı arkadaşlarım için önemli bir mevzuu.

Bu yazıda Alexa’da üst sıralarda yer almanızı sağlayacak birkaç öneride bulunacağım. Umarım işinize yarar…

Yöntem 1 – Alexa’ya kendinizi tanıtın

– Alexa’nın web sitesine girip sitenizi tanıtın ve bilgilerinizi girin.

Yöntem 2 – Alexa Rank Kodu Yerleştirme

– Sitenize Alexa Rank kodunu yerleştirin. Bu kodlar ziyaretçi sayınız arttıkça hitinizin artmasına yardımcı olacaktır.

Yöntem 3 – Hit Sistemleri

– Sitenize hit sitelerinden ziyaretçi getirmekte çoğul hitinizi arttıracağından dolayı bir yöntem olarak bilinmektedir. Bunun yanında az bilinen bir yöntem olan hit sitelerine sitenizin yanında “http://www.alexa.com/siteinfo/bilgiotu.com” şeklinde olan site info sayfanızıda hit göndermek alexanın gözünde artı olmaktadır…

Yöntem 5 – Sparky Yöntemi

– Kişisel bilgisayarınıza Mozilla Firefox’un Alexa Sparky eklentisini kurun. Bu eklenti Firefox’un sağ altında bir alexa kutucuğu oluşturacaktır -merak etmeyin en güzel yanıda bu eklenti sistemi kasmadan çalışmaktadır- bu kutucukta açılan sitelerin Alexa sıralamaları gösterilir buda alexa için ziyaretçi gösterimi demektir, Bu eklentisi sayesinde Alexa rankınızdan olumlu sonuçlar alacaksınızdır.

Yöntem 6 – iMacros Yöntemi

– Alexa Sparky eklentisini kurduktan sonra Firefox’un iOpus iMacros eklentisini kurmanızı tavsiye ederim. Bu eklenti kendi kendinize siteyi otomatik ziyaretçisi olacaksınız ve bu sayede sitenizin çoğul hitini arttıracaksınızdır. Sparky eklentisi ile beraber olunca da sitenizin hiti direk Alexa’ya yansıyacaktır ve beklenmedik olumlu sonuçlar alacaksınız. 🙂

Not: iMacros eklentisini belirli zaman aralıklarında kullanmanızı tavsiye ederim. Aşırı kullandığınız zaman Alexa’dan olumsuz sonuçlar alabilirsiniz. (Bu durum sitenizin hiti ile alakalıdır. Örneğin 500 çoğul hitiniz varsa birden 10000 yaptığınızda sorun çıkabilir.)

Hatırlatma: Her şeyden önce doğal bir yöntem var. Sitenizi özgün ve güncel tutun. Ping servislerini aşırıya kaçmadan kullanın. Sitenize bol bol link alın. Unutmayın ki aldığınız link Pagerank’ınıza, Pagerank da hitinize yardımcı olacaktır.

Link alın, link verin Google’a can verin.. 🙂

bilgiotu.com Alexa Derecesi sayfamızdan sitemizin alexa durumunu inceleyebilirsiniz…

Alexa’da Yükselme” üzerine 5 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir