iDATA Antalya

  • İDATA Schengen ülkelerinin Almanya be İtalya elçiliği ile anlaşmalı bir kurumdur. Başvurularınızda randevu almadan evraklarınızı teslim veya parmak izi vermeniz kesinlikle yasaktır. Tarafımızdan randevu almak için lütfen formu doldurun ve yetkili çalışanların size vermiş olduğunuz telefon numarasından gün içersinde size geri dönüş yapmasını bekleyiniz.

 

ÖNEMLİ: VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLGİ VE HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ TARAFIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ ALINIZ.

Antalya’da ikamet eden veya Antalya’da bulunan kişilerin Almanya veya İtalya’ya gitmek için dahil olunulan bir vize başvuru süreci ve bu süreç içerisinde bilinilmesi gerekli olan bir takım işlemler bulunmaktadır. Yurt dışı vize başvurularında işlemlerin gerçekleştirilmesi ve resmi işlem sürecine dahil edilerek gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin sağlanarak Almanya veya İtalya’ya gitmek için resmi işlem sürecinin gerçekleştirilmekte olduğu kurum olan iDATA’ya aktarımının sağlanması gerekmektedir.

italyaVize başvuru süreci içerisinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin iDATA’nın Antalya’da hizmet vermekte olan ofisine aktarımının alınan randevu dahilinde sağlanması ve resmi başvuru sürecine dahil olunarak işlem gerçekleştiriliyor olması vize almak isteyen kişiler tarafından bilinilmesi gerekli olan bilgilerdir. Antalya’da bulunan ve resmi vize başvuru işlemlerinin gerçekleştirildiği iDATA tarafından randevu sırasında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin tesliminin alınması ve resmi başvuru işleminin sağlanarak vize başvuru sürecine dahil edilerek işlem görmesi sağlanmaktadır.Antalya’da resmi işlemlerin gerçekleştirilmesi ve vize alımının sağlanması için iDATA’ya gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin aktarımında hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile gerekli belgelerin teslimi işlemlerin kolay bir şekilde resmi işlem sürecine dahil edilmesi açısından sağlanabilmektedir.

Alınan belgelerin ve pasaport işlemlerine ek olarak yurt dışı vize başvurularında iDATA’nın Antalya’da hizmet vermekte olan ofisi tarafından işlem süreci dahilinde alınan randevu sırasında verilmesi gerekli bir işlem olan parmak izi uygulamasına tabii olunarak işlem gerçekleştirilmesi ve alınan parmak izi ile 5 yıl süre ile bütün Schengen ülkelerine herhangi bir vize başvuru sürecine dahil olunmadan gidilebilmektedir.

Yurt dışı vize işlemlerinde iDATA tarafından alınan işlemlerin resmi süreç içerisinde incelenmesi ve vize başvuru onayının verilmesi için gidilmek istenilen ülke Konsoloslukları olan Almanya Konsolosluğu veya İtalya Konsolosluğu ile resmi işlem sürecine dahil olunması ile işlem görmesinde ortalama olarak bir iş haftası ile üç iş haftası arasında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenmesi ve vize çıkışının sağlanarak gerekli onayın verilmesi bu süreç içinde sağlanmaktadır. İşlemlerin incelenmesi sırasında resmi kurumlar tarafından herhangi bir problem ile karşılaşılmaması açısından vize başvurularında pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon ve benzeri bir sorun bulunmaması, pasaportun dönüş tarihinden sonra en az 6 ay geçerliliğinin bulunması süreç açısından büyük bir önem taşımaktadır.

iDATA’nın Antalya’da hizmet veren ofisi, İtalya Konsolosluğu ve Almanya Konsolosluğu iş günleri ve çalışma saatleri dışında hizmet vermemektedir. Yapılacak olan resmi başvuru işlemlerinin resmi tatil günleri, özel günler ve çalışma saatleri dışındaki günlere denk getirilmemesi işlem süreci açısından büyük önem taşımaktadır.

[accordion]
[toggle title=”iDATA Özel bir kurum mudur ?”]
Evet, iDATA firması Özel bir kurumdur Fahri Konsolosluk (aracı) kurumdur.

NOT!
Şirketimiz iDATA firmasından bağımsız yetkili bir aracı kurumdur. iDATA firması için idata.com.tr‘yi ziyaret edebilirsiniz.

[/toggle]
[/accordion]
Not: Vize süreçleri Almanya Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkendir. Sorunlarınız için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir