HACK’lenen siteler ve hesap bilgileriniz
Ana sayfa > Güvenlik > HACK’lenen siteler ve hesap bilgileriniz

result_shot

Üyesi olduğunuz ve daha önce üyelik bilgileri hacklenmiş sitelerle ilgili olarak sizin mail ve şifrenizin de hacklenen hesaplar arasında olup olmadığını kontrol edebileceğiniz bir adres var, ilginizi çekebilir.

Eğer pwned (owned) var ise ve şifrenizi uzun zamandır değiştirmiyor sanız ve o hesapta kullandığınız şifrenizi başka bir yerde daha kullanıyor iseniz diğer hesabınız da risk altında demektir.

Sorgu amaçlı bile olsa internete mail adreslerinizi girdiğiniz siteler bu bilgileri spam listelerine ekleyip reklam, hackleme vb. amaçlarla size mail olarak geri dönüş yapabilirler.

https://haveibeenpwned.com/

  • Güncelleme: 3 Mart 2017 / Yayın: 5 Aralık 2016 [Pazartesi]
    Kategori(ler): Güvenlik
    Etiket(ler): , ,
    Yorum Yok ~ G-Arama ~ 661 okunma
  • Yazar: ~ http://akin.ayturan.com ~ Bilginin sorgulandıkça gerçeğe ulaşacağına ve paylaştıkça çoğalacağına inanan, ürettiklerini elinden geldiğince dağıtmayı, genelde konuşmaktan çok dinlemeyi seven, nadiren de olsa sessiz bir mekanda sadece 3 – 5 saat dinlenmekten haz alan, karşılıklı fikir alış verişi yapmaktan, insanların ürettikleri çalışmaların yorumlamalarını kendince yapmaktan ve hakkettikleri değeri vermeyi isteyen biriyim…

Yorum Yapın


XHTML: Bunları Kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>